• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
gorimvse - помощник
Здравейте, скоро влизам в нова къща, два етажа по около 120 квадрата, построена на парцел в регулация до ключ преди години и не е бутвана. Дойде време за ремонт! Водата е твърда, хлорирана, чак бяла. Налягането е мног слабо.

Темите са две.
1. Искам да сложа пречистваща система за питейната вода
2. А също и водна помпа

Бюджета ми е по средата, нито искам да сложа най евтино нито най скъпо. Ако можете да ми дадете съвет за марки на машинки и капацитет ще е супер!

1. Пречиствателна система. Гледам филтри Cintropur NW 25 DUO-CTN но се чудя дали е добро решение или има други по добри алтернативи? Все пак може да има пясък във водата но не много след като е централна, по скоро искам да филтрирам хлорта абсолютно и водата да е мека, а и да не калцира бойлера и другите домакински.

2. За водната помпа имам три питания.

2.1. Хидрофор или не? Не съм специалист въобще но бях в една къща под наем която имаше някаква немска помпа, малка, без хидро балон, със разширителен съд - и пак се пускаше автоматично щом тръгне вода от някой смесител. Минаха години забравих марката и модела.

2.2. Разширителен съд или не? Ако навържа по следния начин - централна тръба, филтър, разширителен съд, помпа, къща - ще имам силна струя със сигурност но докато не свърши водата в съда. Ако сложа помпа без разшиителен съд директно, например, централна тръба, филтър, помпа, къща дали ще върши работа?

2.3. Марки и модели (за 240м2) които можете да предложите.

Надявам се темата да помогне и на някой друг за в бъдеще. Нека дискутираме. Ако има други дискусии за тези теми споделете с радост ще прочета. :rock:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Водата ти е пречистена, просто и трябва време да се изпари хлора. И налягане нямаш. Трябва ти хидрофор с голям съд...
preslav - майстор
Само с тоя филтър няма да се разминеш ако искаш и омекотяване на водата - за там си трябва омекотител. Посоченият филтър (по-точно система от филтри) ще премахне твърдите частици и хлора, но калциевите йони ще си останат. Търси цялостно решение от фирма, която да изгради системата и да даде гаранция за работата и - не казваш от къде си.
Помпо-хдрофоро-резервоара го виждам като съд с достатъчен обем, който се пълни автоматично от "слабото" ти налягане (колко слабо), от този съд хидрофорът "дърпа" вода за да ти осигури постоянно налягане по чешмите. Колко чешми се предвиждат, каква едновременност на ползване, какъв среден и какъв пиков разход на вода се очаква е въпрос на сметки, а от тези сметки зависи големината на хидрофора. Не на последно място за всичките тези неща се изисква помещение с температури над НУЛАТА целогодишно.
Уточни тези неща на първо време!
nork - специалист
вт мар 12, 2024 6:16 pmgorimvse написа:
Здравейте, скоро влизам в нова къща, два етажа по около 120 квадрата -Това няма значение, има колко кубика на месец ползвате
Темите са две.
1. Искам да сложа пречистваща система за питейната вода
2. А също и водна помпа

Бюджета ми е по средата колко е средата? 500,1000,2?

1. Пречиствателна система. Гледам филтри Cintropur NW 25 DUO-CTN това няма да свърши работа без омекотител.

2. За водната помпа имам три питания.
тук не мога да помогна.

Надявам се темата да помогне и на някой друг за в бъдеще. Нека дискутираме. Ако има други дискусии за тези теми споделете с радост ще прочета. :rock:
kr1100 - майстор
вт мар 12, 2024 6:16 pmgorimvse написа:
Здравейте, скоро влизам в нова къща, два етажа по около 120 квадрата, построена на парцел в регулация до ключ преди години и не е бутвана..... Водата е твърда, хлорирана, чак бяла.
Има системи за разбиване на варовика.
hidrazin - майстор
вт мар 12, 2024 6:16 pmgorimvse написа:
Здравейте, скоро влизам в нова къща, два етажа по около 120 квадрата, построена на парцел в регулация до ключ преди години и не е бутвана. Дойде време за ремонт! Водата е твърда, хлорирана, чак бяла. Налягането е мног слабо.
Това къде е бре?
:partyman:
ivanovbg - майстор
Ето в тази тема viewtopic.php?f=11&t=70601&start=70 съм описал как си реших проблема с твърдостта на водата. След устройството може да си сложиш една бустер помпа която да се включва от датчик на поток за да ти осигури достатъчно налягане. Някаква такава: https://www.onlinemashini.bg/cat/15/vod ... nalqganeto Буфер не ти трябва. Той може да се сложи в последствие за да намали честите включвания на помпата. Като за начало провери точно колко ти е налягането на спряна и пусната вода. При сина първоначално нямаше добро налягане като се пуснеше водата докрай и налягането от 5бара спадаше драстично. Оказа се камъче в тръбата преди водомера.
Разпитай и комшии как е налягането при тях.
hidrazin - майстор
Изобщо не слушай ivanovbg. Той си е сложил една измамна магнитна шитня дето върши работа само в акъла му. :)
Пари на вятъра... Оп, не на вятъра а в джобовете на мошениците.
:partyman:
ivanovbg - майстор
Първо пробвай като мен и после говори. И клипове направих на тестовете. Между другото при сина понеже няма магнити не се лепи водата към желязото, но ефекта е налице. Разбрах и как действа. Увеличава разтворимостта на карбонатните съединения. С увеличаване на температурата разтворимостта на карбонатите намалява. Разтвора се пренасища, карбонатите кристализират и се лепят навсякъде. След обработката водата не се пренасища и отлагането е много по малко. Тоест твърдостта остава същата, но се намалява много вредния ефект без използването на скъпи съоръжения и смоли.
hidrazin - майстор
Аха, и един мармот завива шоколада... :-D
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Водна помпа и филтрираща система за питейна вода - нова къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: