Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
connann - помощник
Първо да направя реклама на Елдом Инвест. Това е тръбата от която излиза топлата вода. За съжаление снимката я направих след като вече отрязах разпадналата се част. Така на практика 120 литров бойлер става 30-40 литров.
Сега мисля да сложа нова медна тръба, но не знам колко да оставя за въздушен капак.
Друг въпрос който имам е дали този анод може да се използва още или е за смяна?

Прикачен файл

DSC07539.JPG
DSC07539.JPG (39.4 KиБ) Видяна 3355 пъти

Прикачен файл

DSC07541.JPG
DSC07541.JPG (57.54 KиБ) Видяна 3355 пъти
SHL - специалист
Здравей,
би ли ми казал, ако не те затруднява тази тръба на коя фирма е ? Българска ли е( КДН ), чешка (екопластик, инстапласт ), словенска или нещо друго. Тази полипропиленова тръба е доста показателна. Така ще разберем на коя фирма тръбите са слаби и не трябва да ги купуваме.
Търси надпис по самата тръба или на фитинга, ако си сигурен че той е от същата марка.
Благодаря предварително !
connann - помощник
Фитинга е инстапласт, както изглежда. От тръбата не е останало много, около четири пръста, и не мога да кажа каква е, останалото от нея съм го изгребвал от дъното. Но на цвят са еднакви с фитинга.

Сега срещу 5 лв и 10 ст. съм с нова медна тръба и фитинг. Какво им пречеше на тия 250 - 300 лв, които струваше бойлера, да сложат още 10 и да направят нещо, което не се скапва след 2-3 години

Прикачен файл

DSC0754.JPG
DSC0754.JPG (28.43 KиБ) Видяна 3321 пъти
SHL - специалист
connann написа:
Фитинга е инстапласт, както изглежда. От тръбата не е останало много, около четири пръста, и не мога да кажа каква е, останалото от нея съм го изгребвал от дъното. Но на цвят са еднакви с фитинга.
Ако и тръбата е на инстапласт - лошо. Това е една от добрите марки у нас. Между другото за първи път ми се случва да видя, такова нещо ! Един път, само съм попадал на дефектен полипропиленов смесител за батерия.
connann - помощник
Тръбата все пак е от преди 5 години, вече може да са променили технологията. А и сигурно условията в бойлера може да са неблагоприятни за пластмасова тръба. Интересно е, че разпадането е почнало от горе на долу, като на последните четири пръста им няма нищо, за сега ... . Част от водопровода в къщи е също от полипропилен и е по-стар, но му няма нищо.
SHL - специалист
connann написа:
Тръбата все пак е от преди 5 години, вече може да са променили технологията. А и сигурно условията в бойлера може да са неблагоприятни за пластмасова тръба. Интересно е, че разпадането е почнало от горе на долу, като на последните четири пръста им няма нищо, за сега ... . Част от водопровода в къщи е също от полипропилен и е по-стар, но му няма нищо.
Да се надяваме че е изолиран случай..... :roll:

Тема "Колко трябва да е въздушната шапка в ел. бойлер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: