• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
todor_velikov - специалист
такааа...,значи в момента набирам мнения как да сменя едно парче чугунена с такова от пвц тръби?
по-просто казано от тавана и от пода остават около 10-15 см от старата тръба ф110 ,и как да сложа новата тръба ,ако влезе отгоре -отдолу как да я вкарам и обратното е вярно?! :?

имало някакви муфи които се слагали по средата на тръбата като се разреже,но няма ли да протече оттам някога?
ArturDent - Почти Безобиден
Муфата няма да протече. Има гумено уплътнение, пък и тръбата ти не е под налягане. Доста трудно са нанизва.
Купи от жълтите/оранжевите тръби, които са за полагане под земята, по дебели са.
Само не ми е ясно как ще я натикаш отгоре ? Или за какво точно става въпрос.
Май ти трябва - отгоре - сечение по-голямо от 110, после муфа от 120/100 и малката тръба пъхаш отдолу ?
torbalan - Дървен философ
а как я сряза чугунената тръба?

иначе има диаметри всякакви ПВЦ
купуваш такъв, дето да влезе в него чугунената тръба, после преход към по-тънък, който пък от своя страна пъхаш долу в тръбата и така...
todor_velikov - специалист
torbalan написа:
а как я сряза чугунената тръба?
а още не съм ,сега сондирам мнения ,та като се захвана и спре дъжда да имам всичко необходимо :-D
torbalan - Дървен философ
аха
ясно
не съобразих, понеже тук не вали :)

ще чакам да кажеш каква си я свършил :)
MamaMy - майстор
Гледал съм в една обществена сграда ремонтираха тоалетните на 1-ви етаж. Отрязаха тъбите идващи отгоре на 20 см от тавана, а долните към пода на около 10см. Нагряваха с пистолет за горещ въздух долната тръба и я раздуха с помощта на някакво парче тръба намазано с масло. След като изстина извадиха парчето и отрязаха нова тръба от тавана до пода но с 10-тина сантиметра по-къса. Нагряха я в единия край и я натъпкаха плътно до тавана. Тя точно мина над стърчащото от пода и преди да изстине горе я свалиха и натъпкаха в долната тръба. Горе донагряха леко с пистолета и тя се сви по тръбата. Не знам дали го описах точно, но майсторите го направиха за 10 минути и стана бетон.
torbalan - Дървен философ
с пистолет за горещ въздух няма да убедиш чугуна да се разшири или свие...
pavkatay - майстор
MamaMy написа:
Гледал съм в една обществена сграда ремонтираха тоалетните на 1-ви етаж. Отрязаха тъбите идващи отгоре на 20 см от тавана, а долните към пода на около 10см. Нагряваха с пистолет за горещ въздух долната тръба и я раздуха с помощта на някакво парче тръба намазано с масло. След като изстина извадиха парчето и отрязаха нова тръба от тавана до пода но с 10-тина сантиметра по-къса. Нагряха я в единия край и я натъпкаха плътно до тавана. Тя точно мина над стърчащото от пода и преди да изстине горе я свалиха и натъпкаха в долната тръба. Горе донагряха леко с пистолета и тя се сви по тръбата. Не знам дали го описах точно, но майсторите го направиха за 10 минути и стана бетон.
Точно така се прави,но както каза Торбалан ако едната тръба не е ПВЦ си трябва иновация...
Каналски - специалист
Извън Темата!
MamaMy написа:
...но майсторите го направиха за 10 минути и стана бетон.
Честито на печелившите ! Бетон ни са Пътната система, Здравната система, Образователната система и всички други системи!
Не е проблем да сме Мизерни, проблема е когато Мизерията стане нормално състояние!
MamaMy - майстор
Споко колега. Другите "майстори" картонаджиите ги скриха, а фаянсаджиите скриха техните хубавини :-D . Всичко по български.
  • 1
  • 2

Тема "наставяне на ПВЦ тръба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: