Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
zillius - специалист
Здравейте,имам следния проблем:когато навивах ексцентрика за батерията в кухнята,бях сложил повече кълчища и като напънах ,ексцентрика се скъса и сега незнам как да махна тази част ,която е останала в тръбата(която впрочем е ПВЦ-укб ).Дайте моля ви идеи за премахване на тази част,с развъртане не става,няма как да се хване достатъчно здраво тази част от ексцентрика,която стърчи!
jekasus - майстор
лист за ножовка запилваш ,за да влезе в ексцентрика и зарязваш на две-три места и после с клещите ги вадиш.
LazarGanev - "Велик майстор"
В железарските магазини има специални инструменти за вадене - нещо като конусен винт с лява резба - навиваш го вътре и въртиш (наляво), той затяга и започва да развива скъсаото парче
montoya - майстор
Аз ги отвивам с тръбния ключ, долната челюст влиза вътре и като се натисне и върти едновременно става.
zillius - специалист
Благодаря за отговорите,ще потърся специалния ключ и ако не намеря ще пробвам с ножовката!
k r u m - специалист
Триъгална пила за метал пробваш дали влиза с челото си ако не запилваш малко трябва да стене нещо като шлосерски шабър след като запъне добре с една ръка напъваш навътре за да не преплъзва а с другата развиваш може да си помогнеш и като ползваш раздвижен ключ за да завъртиш спилата .Успех!!!
Interceptor - напреднал
скоро имах същия проблем след като падна бойлера на майка ми :shock: Изкарах ги с триста зора. Ако леко се подава парче навънка правиш нещо като чоп с отвертка и почваш леко с чукче да развиваш. Безотказно е по принци. Аз ги срязах на места (както са ти казали) с прободния трион и я смачках навътре за да се свие. Беше голяма хамагогия.... :-D
boltik - специалист
Не е ли шестограм отворът?

Тема "Скъсан ексцентрик!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: