Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Някой може ли да ми даде идея как можем да почистим кладенеца ни. Диаметърът му е към 1м. Затлачен е с тиня. Има ли фирми, които могат да ми свършат работа?
Благодаря Ви!
bonjyr89 - специалист
Хммм преди 2 години имах същият проблем самоче нашия кладенец е с диаметър 150см. и процедурата беше не особено приятна,въже,кофа,мистрия,и аз :( за един ден го изчистих) после съжалявах защото решихме,че щом се е затлачил значи няма достатачно вода и извикахме сонда и го издълбахме още 9м. и сега има доста голям резерв.
Стефан - майстор
Искам само да направя едно ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ!!! Това е много опасна операция, особено, ако е със сухо зидани камъни. Има много случаи на живо погребани хора при срутване на камъните. Затова - Внимавайте много!!!
Кладенеца е с бетонови пръстени.
докера - специалист
Първо да уточня , че хабер нямам от почистване на кладенци :-D , но си мисля , че с нещо като грабер / с такива разтоварват насипни товари от корабите -кофа с две челюсти , които падат надолу отворени и като стигнат дъното се затварят и загребват - в случая тинята/ ще стане почистването . Само дето първо ще трябва да се направи , защото толкова малка кофа за грабер не съм виждал :wink:
само 1м е ширината ..
дали ще може сонда да изчисти тая тиня, или първо трябва да махнем тинята ръчно и после да викаме сонда да го удълбочи?
bonjyr89 - специалист
Незнам,немога да ти кажа но мога да предположа,че няма да има проблем.Принципно като се копае самия кладенец преди да излезе водата пак има нещо като тиня и сондата я изважда така,че не би трябвало да има проблем.

Тема "кладенец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: