• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
radioham41 - помощник
Здравейте!
Имам една смесителна батерия от проточен водонагревател "ЮНГА".
Възможно ли е да го използувам за бойлер под налягане "TESY" 15 литра?
Към мивката на която смятам да поставя бойлерчето води една тръба 1/2 "
за студена вода ,която се сочи в средата и .Поставянето на нормална смесителна батерия
ще отмести чучура и от центъра , а мивката е малка!
Каналски - специалист
Това ли мислиш да направиш ? Според мен Може .... освен ако нещо не е Грешно !
Изображение
MamaMy - майстор
Тези смесители са отвратителни. Заминават за норматив. Откакто купихме такъв с керамична глава се родихме. Имаме сигурно 5 стари и сигурно една чанта с прецакани глави.
kam34 - специалист
Става но бойлера няма да ти е под налягане, щото батериите от този тип са за отворена система. Топлата им вода не се спира от кран а е директна към водосъдържателя. За да текне топла вкарваш студена в бойлера която ти избутва топлата. Аз използвам същата батерия към 15л Дипломат за под мивка който ми е сложен отгоре на плота, като на снимката на Каналски само че бойлерчето е завъртяно на обратно с тръбите нагоре. При загряване преди за изключи започва да излиза леко пара и прокапва топла вода от канелката. С тази батерия и бойлер алпака предназначен за работа под налягане ще работи вечно "като чайник" . Трябва да се махне и предпазния вентил на топлата вода, при отворената батерия не ти е необходим.

Оригиналната батерия от старата Юнга е по малка и наистина се разпадна при постоянна всекидневна експлоатация. Намерих нова по голяма батерия от същия отворен тип може би за бойлерчетата като на снимката за 45лв и вече шеста годиня няма проблеми.
inspo - майстор
kam34 написа:
Става но бойлера няма да ти е под налягане, щото батериите от този тип са за отворена система. Топлата им вода не се спира от кран а е директна към водосъдържателя. За да текне топла вкарваш студена в бойлера която ти избутва топлата. ......
Само, ако разбереш каква глупост си написал ..... :-D

Системата на Юнгите не е отворена, а проточна и като затвориш крана си държи налягане.
Топлата вода се спира от кран, а не тече постоянно . И не отива във водосъдържателя , а излиза от него.
В кой бойлер не вкарваш студена вода за да ти текне топла?
и т.н.
fbr - майстор
inspo написа:
Системата на Юнгите не е отворена, а проточна и като затвориш крана си държи налягане.
Написаното от теб е глупост.
inspo - майстор
fbr написа:
inspo написа:
Системата на Юнгите не е отворена, а проточна и като затвориш крана си държи налягане.
Написаното от теб е глупост.
Случва се понякога :-D
kam34 - специалист
:wink: Няма страшно, това което съм написал работи от 2005г до момента без забележки, една година с оригинална батерия точно от старите Юнги и после с нова за бойлерчето на снимката на Каналски. Представи си каква бомба щеше да е Юнгата под налягане :-D
radioham41 - помощник
Благодаря на всички ,които ми отговориха на темата!
Бойлерчето вече монтирано,свързано с батерията от "Юнга" и работи перфектно!
Изглежда подобно на снимката на Каналаски!
По тази схема бойлера не е под налягане освен в случаите ,когато се подава студена вода към него ,но това е малко налягане,което се предизвиква от съпротивлението на изтичащата течност през кранчето и смесителната тръбичка(чучура).
Каналски - специалист
radioham41 написа:
Изглежда подобно на снимката на Каналаски!
Ееее снимката е в/от сайта на TESY :)
radioham41 написа:
По тази схема бойлера не е под налягане освен в случаите ,когато се подава студена вода към него ,но това е малко налягане,което се предизвиква от съпротивлението на изтичащата течност през кранчето и смесителната тръбичка(чучура).
Поздравления за написаното !

Прикачен файл

press-dr.png
press-dr.png (33.11 KиБ) Видяна 10114 пъти
Последна промяна от Каналски на нед окт 09, 2011 12:07 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Смесителна батерия от "ЮНГА".." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: