Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
BobyB - специалист
LazarGanev написа:
zaqwsx написа:
Сондаж с диаметър 125 мм и дълбочина 20 метра.
Нивото на водата е 4-5 м под повърността.
Тръбата ще засмуква от 15-тия метър (търся константност на водната температура).
Температурата на водата ще е еднаква, независимо от кой метър засмукваш. Ако дебитът на сондажа ти е добър, спокойно можеш да засмукваш от 8-9м например - в такъв случай ще се разминеш с евтина самозасмукваща хидрофорна помпа - 200-300лв, няма да се налага да слагаш потапяща :wink:
Според мен най-добре да се тегли оттам където тече потока, ако е по отвисоко има опасност да се затлачва под помпата постепенно и намалява дебита. Поне на мен ми обясняваха така веднъж...
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако няма изграден филтър - има опасност от затлачване, но то тогава е най-добре да се смуче от дъното, защото под водоносния хоризонт пак ще се затлачи. А пък колко е полезно да се вкарват пясък и утайки във топлообменника е друга тема :wink:
zaqwsx - помощник
Термопомпата е българска, на Геосолар. Топлообменника е тръбен (т.е. задръстването от утайки е малко вероятно). Вероятно, ще се спра на самозасмукваща помпа ~370W.

Относно водоносния слой: има поне 4 водоносни слоя (толкова се усетиха при сондажа). Всъщност сондажа е в подводна река, затова не се и притеснявам за дебита ;). Исках да черпя вода от по-голяма дълбочина, защото температурата в дълбочина се покачва с няколко градуса (на 18 м стигна 14*С).
LazarGanev - "Велик майстор"
Температурата на водата е различна в статично положение, като вземеш да дърпаш всичко ще е с температурата на водоносния хоризонт
BobyB - специалист
zaqwsx написа:
Термопомпата е българска, на Геосолар. Топлообменника е тръбен (т.е. задръстването от утайки е малко вероятно). Вероятно, ще се спра на самозасмукваща помпа ~370W.

Относно водоносния слой: има поне 4 водоносни слоя (толкова се усетиха при сондажа). Всъщност сондажа е в подводна река, затова не се и притеснявам за дебита ;). Исках да черпя вода от по-голяма дълбочина, защото температурата в дълбочина се покачва с няколко градуса (на 18 м стигна 14*С).
Е то подводни реки в Софийско наспорил Господ, нали било дъно на езеро до скоро, примерно 70 000 г.
zaqwsx - помощник
Получих вече две запитвания за координати на сондажната фирма. Скоро приключвам с ремонта на къщата и ще влизам по-рядко във форума, затова си позволявам да пусна линк към сайта им. Надявам се да не е против правилата на форума, все пак си е някаква реклама. Ако е така, модераторите си знаят работата... :)

http://bratya-kazakovi.hit.bg/index.html
Krass - майстор
Миналата година ми дупчиха на вилата и съм доволен. Имат много удобни машини, които влизат навсякъде.Малки и маневрени.

Тема "Препоръка на фирма за сондаж в София." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: