Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
моля дайте ми съвет от къде в софия да си купя парнаджииска тръба Ф16 с алуминиева вложка и фитинги на добра цена и качество която ще ползвам за ВиК то и за Водно подово на 2 от стаите предложиха ми на REHAU за по 3 лева на метър ама ми се вижда много скъпо китайската върви от 0.60 до 1.20 на различни места а мене ме е страх в последствие да не ми създаде проблеми бих си купил от нея но ако някой може да ме ориентира къде има такава с по добро качество .
dmi - специалист
Купи си Viega. Около 2 лв е на метър. Все пак няма да полагаш 100 км тръби...
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе 2 пъти споменавате Рехау - някой ползвал ли е такава тръба? Тя не може да се ползва с други фитинги, освен с техните - това си е цяла система и няма ментета. Работи се само със специални пресфитинги с аксиално пресоване, специални машини. По-добро и сигурно на пазара няма, но фитингите трабва или да ти монтират в магазина, или после да идва човек да ги монтира у Вас. Имам такава машина и с 2 ръце гласувам за тази система, работи се сигурно и лесно, но рядко.
filmatoplo - майстор
Не слагайте тръба за по стотинки метъра -че няма да имате инсталация повече от 2 дена :wink: особено вкопана в стената или под замазка . :) , Рехау-то е скъпа но много качествена , ама на кой да разправяш. :),да разбирам криза -но който може да си го позволи да не прави компромиси.
благодаря ви за отговорите намерих немска тръба SIEGER по 1,32 за метър какво ще кажете за нея на мен ми се видя добра беше по мека и по добре изглеждаща от италианската която също предлагаха в този магазин.Също така ми е необходим Майстор с когото да измислиме водно подово за 2 стаи и антре инсталация и арматура каквото трябва ще си платя :partyman:
Каналски - специалист
И паааак Извън Темата !
milen78111 написа:
Също така ми е необходим Майстор ...
milen78111 съжалявам , ама напоследък все пиша " Извън Темата !" и нищо не казвам !
В началото си помислих, че търсиш само тръба ! Сега се оказва, че не само тръбата Било !
Направо от Краката за Главата го подхвана :( и да ти напомня за Форума "Отопление".
И да се обадя, в повечето случаи производителите правят разлики между тръби и тръбите за подово отопление, точно това търсят да се получи Баланс между цената и качеството заради големите метражи използвана тръба. Според мен 50% зависи и от технологията по която ще изпълниш цялостното подово Отопление!
milen78111 написа:
благодаря ви за отговорите намерих немска тръба SIEGER по 1,32 за метър какво ще кажете за нея на мен ми се видя добра беше по мека и по добре изглеждаща от италианската която също предлагаха в този магазин.Също така ми е необходим Майстор с когото да измислиме водно подово за 2 стаи и антре инсталация и арматура каквото трябва ще си платя :partyman:
Цената е висока а и това че е мека не е много добре.Ако я ползваш за подово ще трябва по-вече укрепване.Има едни тръби Radopress Които при добър пазарлък може да ти дойдат на добра цена.Предлагат и пална гама фитинги и оборудване за подово и стенно отопление.
vanco2 - напреднал
mark1 написа:
milen78111 написа:
благодаря ви за отговорите намерих немска тръба SIEGER по 1,32 за метър какво ще кажете за нея на мен ми се видя добра беше по мека и по добре изглеждаща от италианската която също предлагаха в този магазин.Също така ми е необходим Майстор с когото да измислиме водно подово за 2 стаи и антре инсталация и арматура каквото трябва ще си платя :partyman:
Цената е висока а и това че е мека не е много добре.Ако я ползваш за подово ще трябва по-вече укрепване.Има едни тръби Radopress Които при добър пазарлък може да ти дойдат на добра цена.Предлагат и пална гама фитинги и оборудване за подово и стенно отопление.

За хубава тръба тази цена е добра, на тази марка SIEGER ми се вижда "куче" - изглежда CE - China Export. На всяка истинска немска тръбе пише стандарта и класа на приложение - дали е клас 1/за водопровод 60 градуса/, 2/за водопровод 70 градуса/, 4/отопление 60гр/ или 5/отопление за 80 гр/. Това е много важно за да може тръбата да издържи дълги години, а не след 1-2 г да къртиш стени и плочки. Така че не подценявайте тръбите! Особено защото са вкопани и смяната е инфактна!
dmi - специалист
На мен пък Sieger ми звучи като типично немска тръба. Добра е.
vanco2 - напреднал
dmi написа:
На мен пък Sieger ми звучи като типично немска тръба. Добра е.
А Italpex, например, как ти звучи, като италианска ли =D> [-X

Повечето тръби са добри, но само първата до 2-3 г, ако това
е целта, купувай, монтирай и бягай!!!

Тема "откъде да си купя парнаджииска тръба Ф16 на добра цена и кач" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: