Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
barbun - напреднал
И аз вече съм към края на моя ремонт в кухнята, но ми изникна въпрос за смесителя за кухненската мивка. При всички положения ще е стоящ, но въпроса ми е, при дълбочина на мивката 21 см, и външен размер (само) на коритото 45 см: http://monika-mebel.dir.bg/_wm/catalog/ ... d5d7e1ee0b,
какъв смесител ще е най удобен. В смисъл за височина и дължина на която ще е чучура. То стандарт едва ли има за това, но житейския опит какво показва. Дали ще трябва да стига до средата на мивката и т. н. Да спомена и за смесителите към които съм се насочил- на "Видима", от серията "Сева", по всяка вероятност, или "Офелио".
ssk - напреднал
Смесителите на Видима са добри. Просто избери модел (че серията, която си избрал предлага няколко), който да ти осигурява по-голямо светло разстояние до дъното на мивката. А да стига до средата на мивката не е задължително, макар че е по-удобно.
torbalan - Дървен философ
в кухнята съм с такъв:
Изображение

мисля, че е достатъчно удобен...
barbun - напреднал
А какво ви е мнението за италианските (поне ми казаха че са такива) "Арго", макар и по скъпи: http://www.santechno.ru/?productID=18838, или за Фино на "Пирамис. Дали си заслужават като им гледам цената. Забравих да ви пиша, че смесителя ще е в единия ъгъл, а не по средата.
Последна промяна от barbun на пон фев 27, 2012 8:39 pm, променено общо 1 път.
novgradski - специалист
Според мен се ориентирай към "по-високите" (пример ти е предложил torbalan)...пък модел ...фирма.... -според бюджета.
Каналски - специалист
barbun написа:
....
barbun , не само размера на чучура/лебедката е различен има и други конструктивни особености, които предполагам си видял. Тръбните имат възможност да се въртят ... За мен щом смесителят ще е в единият ъгъл е важно как е разположена ръкохватката. Има смесители с различни системи за захващане към Мивката, включително ако ще е за плот или за тънкостенна метална плоскост. Но само "оператора на кухнеска мивка" може да каже как и къде ще му е най-удобно :)
valiopeshev - напреднал
Категорично изберете Видима Сева М и в никакъв случай евтини боклуци. Казвам го от богат личен опит. Качеството им е отлично и най важното на пазара има оригинални резервни глави. Италианските сигурно също са хубави, но само ако са оригинални. Бях купил една уж австрийска, а тя излезе пълен боклук. Освен това е излишно да давате повече пари, след като Сева-та ще ви върши прекрасна работа. Не рискувайте излишно - ще ви излезе по скъпо. Освен това някой от евтините боклуци са на практика неразглобяеми.
peter_m - специалист
Моля дайте мнение за смесител. Не ми се дават много пари и случайно се загледах в брошура на строителен магазин, където има смесител на Видима (не пише модела) за 48лв. Гледах в сайта и същите (като снимка) струваха 60 и няколко лв. Информацията е 35мм, керамичен механизъм, лят чучур, 5 години гаранция. На снимка е такъв:

Изображение

Може ли да му се има доверие. Нямам притенции за цвят или за някакво плавно движение на ръкохватката. Притеснява ме само дали няма да протече от някъде (и след колко време) и как му е "механиката"

Благодаря за мненията.
EDI - майстор
Добри са на ВИДИМА смесителите.Стабилни са, добра отливка и обработка.Има и части всякакви.
VLADO66 - майстор
Просто стар модел-за това е толкова евтин.

Тема "Помощ за избор на смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: