• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
VLADO66 - майстор
Заложи на Wilo-качеството е несравнимо спрямо Гардената ако се гледа дълготрайност на инвестицията.
kuuuuuul - майстор
За тест наливаш 1л вода и вариш до пьлното и изпарение и след това гледаш какво остава за сравнение ползваш 1л дестилирана вода.Сьщо така измиваш няколко чаши
и оставаш да изсъхнат.
lux_e_on - специалист
Чудя се какво не харесваш на Вилото с флуид контрол,по нормални цени и никакви проблеми?!
infomar
lux_e_on написа:
Чудя се какво не харесваш на Вилото с флуид контрол,по нормални цени и никакви проблеми?!
Коя марка/модел имаш пред вид конкретно?
kuuuuuul - майстор
viewtopic.php?f=22&t=26743&hilit=%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0+%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0
Открих една от темите за варовика.
infomar
Това с варовитата вода е болна тема.
Дали има нещо вярно в това с магнитите? Чувал съм, че оказват влияние на водата, но не съм се задълбочавал.
Този номер не го намирам в сайта на ПРАМИЗ (кат.№ 06.015), но има друг със сила на привличане 8 кг.--> (кат.№ 06.007)
Изображение
и почти нормална цена. Размерите - A25 x B20 x C10 mm ще покрият дебелината на водопроводната тръба и ако някой потвърди, че има полза от подбни магнити, може да поставя два на входящият тръбопровод (зазидам директно в мазилката когато монтирам тръбите!!) който идва от ВиК, а в последствие и на кладенчовата вода.
Има и по-големи със сила на привличане 30-40 кг, но знам ли дали е необходимо толкова силно поле, а цената им е доста солидна.

П.С.
Някой правил ли е скоро изследване на вода в РИОКОС - колко струва изследването, колко вода искат..... Правят ли бактериален анализ и той с тяхна стерилна бутилка ли се прави? Доколкото си спомням, те трябва да правят анализ за ешерихия коли, чревни ентерококи, колиформи тоталес /микробно число/ и по желание за някои вируси, но за калцит и арагонит не съм сигурен.
infomar
Някой има ли реални наблюдения колко време изкарват помпи които не са потопяеми, поставени на поплавък над водата или на въже в кладенец. Общото мнение е, че влажният въздух рано или късно ще окаже своето влияние, но ако се вземат мерки за външна изолация с подходящи материали, това ще помогне ли за предпазване от влажната среда.

Друго което не ми е ясно - какъв кожух се прави около сондажните помпи за да се подобри охлаждането им когато се ползват в кладенец с диаметър около и над метър, след като тези помпи са предвидени за работа в тесни сондажи -12/20 см. диаметър. Как се изпълнява технически - метален или ПП кожух?
kuuuuuul - майстор
Моя кладенец е 80см и хидрофора/китайски/ е вътре,преди няколко месеца се проби балона/10-на год/ но помпата си работеше само дето неможеше да се спира и пуска сама,смених го и сега е като нова :lol: Преди я бях пуснал на около 2м от водата,но когато бяха наводненията преди години нивото се вдигна и я заля /пренавиване/ сега е на около 6м от водата.
infomar
kuuuuuul написа:
Моя кладенец е 80см ........Преди я бях пуснал на около 2м от водата,но когато бяха наводненията преди години нивото се вдигна и я заля /пренавиване/ сега е на около 6м от водата.
Прилагал ли си спрямо помпата/ел.двигателя някакви специални мерки за изолация от влагата или си стои директно както майка я е родила в магазина, на някаква площадка?
kuuuuuul - майстор
Нищо не съм правил,вързана е с едно въже и това е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26

Тема "Хидрофорна уредба за къща без буферен съд - само с преостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: