• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 26
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
dragozow - майстор
И няма ограничения колко пъти ще включи и изключи. При мен имам Brio, PM2(Grundfos) и варианта на Gardena и никъде не пише такива неща.
infomar
Оформи се следната идея за работа:
Помпа: - цена до 600 л. потопяема с охлаждащ кожух - тръба около помпата с диаметър с 10-20 см по-голям от нея. Монтиране до 50-80 см над дъното. При монтаж с разширителен съд с мембрана задължително да се монтира възвратен вентил на разстояние 2 метра от помпата . (не ми е ясно - той над помпата ли се поставя???? Срещнах го като изискване!!)

Тип:
- WILO TWU 4-0414 EM
- Speroni - SCM 3
- JOLLY 100 JM
Не знам коя е най-добра и подходяща :? Моля за мнение.

Преостат до 200 лв.: Brio TOP. Има вградена защита за работа на сухо и настройка - режим P+P ( налягане+налягане) за работа с балон.
Настройка налягането нa преостата - 1.6А мин./ 4А макс. По него трябва да има начин да се настройват тези налягания :?:
Във всички случай освен основният преостат ще трябва и такъв за защита от работа на сухо... а тук са комбинирани.

Балон до 100-150 лв.: 80 л. със сменяема гума. Настройка налягане въздуха - 1.4 Аt.

Схема;
http://prikachi.com/images.php?images/197/5337197m.jpg

Ще работя по тази схема и през зимата се надявам да намеря всичко по нея, та пролетта да монтирам с ваша виртуална помощ :)

P.S.
Някой може ли да каже ориентировъчно, колко намалява обема на изпомпваната вода и напора, при засмукване от около 6 м. ако помпата е стандартна засмукваща от 8 м. (10-30-50...-80%)
Питам ориентировъчно. Въпреки, че казвате че тези данни ги дават, аз лично не ги срещам в инфото за помпите. Дават напор по височина и толкова, но не пишат това от колко метра засмукване е - 1-2-5-8...? м.
hotrider - специалист
dragozow написа:
И няма ограничения колко пъти ще включи и изключи. При мен имам Brio, PM2(Grundfos) и варианта на Gardena и никъде не пише такива неща.
Колега някой да е споменавал че бриото има ограничение за вкючване и изключване,на него му е все едно колко пъти, пак някой не е разбрал, говорех за помпата, на потопяемите мотори им препоръчват не повече от 20 старта на час!
dragozow - майстор
Странно, я ми го покажи на документ. Гледах подробно инструкциите на няколко помпи и няма такова нещо.
v_tan - специалист
Повечето помпи имат в документацията описани допустими пускове на час. Не че ще изгори ако не спазиш, но знае ли човек...
dragozow - майстор
Може ли все пак някой да постне тук такава инструкция. Аз гледам няколко на различни фирми и няма такова нещо за сондажна помпа. Не съм чул за изгоряла такава от чести пускания и искам да видя какво точно са написали.
hidrazin - майстор
И аз съм го срещал това за максимално допустимия брой пускания.
Някъде го пишат, някъде не. На първо време се сещам за тук:
Grundfos SP5A
Ако не го пише според тези, максималният брой пускове примерно на хидрофор с мембрана се определя така:
хидрофор с мембрана
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Брой включвания: мин. 1 път/годишно; макс. 100 пъти/час; макс. 300 пъти/ден
Е то човек и чобанин да е бил цял живот може да прецени, че включване на половин минута не е нормално и трябва да се търси прричината :-D
dragozow - майстор
Е 100 пъти на час така или иначе няма да включи. Трябва да седи все на крана и да пуска и спира непрекъснато. Не е приложимо в реални условия. 300 пъти на ден също са много. Може да се сложи един балон по системата за намаляване на пусковете на помпата, така ще си сипеш чаша вода без да се пуска помпата.
infomar
Никой ли няма мнение и да да каже ориентировъчно, колко намалява обема на изпомпваната вода и напора, при засмукване от около 6 м. ако помпата е стандартна засмукваща от 8 м. (10-30-50...-80%) Дават само дебит по височина... примерно Wilo - MC 305 EM
http://profesionalni-instrumenti.com/32 ... 05+EM.html
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 26

Тема "Хидрофорна уредба за къща без буферен съд - само с преостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: