Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Atanas.b - напреднал
Здравейте, налага ми се да подменя стара метална тръба на водопровода с нова ПЕ. Проблемът ми е, че началото на ПЕ тръбата трябва да бъде вързана към ППР тръба. Четох, гледах, умувах и стигнах до някакво решение, което не знам дали е правилно. Моля за съвет дали съм на прав път. Мисля на ППР тръбата да сложа една муфа с женска резба и след това на нея да навия коляно с мъжка резба от едната страна и бърза връзка ПЕ от другата. Правилно ли е като изпълнение и надеждност или трябва да се направи по друг начин? Благодаря
шоп - майстор
Нищо не разбрах. Дай снимки или нарисувай схема.

Муфи, колена, бързи връзки...
От полипропилен към полиетилен според заглавието, а в описанието има и поцинковани метални тръби...
radius - майстор
Да, така е правилно както си го описал.
Слагаш преход ППР към 3/4Ж примерно и от там с едно ПЕ коляно с 3/4М.
Макар, че ако е отвън може и директно да навиеш ПЕ бърза връзка към ППР тръбата и да стегнеш здраво да се впият контрите (ППР-а е по-твърд) да не изплюе връзката.
Atanas.b - напреднал
Прикачен файл:
3.png
3.png (6.78 KиБ) Видяна 1513 пъти
Прикачен файл:
1.png
1.png (106.71 KиБ) Видяна 1513 пъти
Прикачен файл:
2.png
2.png (47.11 KиБ) Видяна 1513 пъти
Дано стане ясно от "схемата" и снимките какво искам да направя и какво бих използвал. Ако ли пък не е ясно, ще помоля просто да обясните как от ППР тръба се преминава към ПЕ тръба.
ПС. Никъде в описанието не съм споменавал метална тръба, с която трябва да се свързват. Метална е старата, която не фигурира в уравнението.
radius - майстор
Ако върви по ъглите, е по-умно е да ползваш коляно-преход ППР, а ПЕ да бъде прав преход (може да е по-близо до стената като го завиваш).
Atanas.b - напреднал
пон авг 16, 2021 3:36 pmradius написа:
Ако върви по ъглите, е по-умно е да ползваш коляно-преход ППР, а ПЕ да бъде прав преход (може да е по-близо до стената като го завиваш).
Има достатъчно място за работа, това не ме притеснява. Самата връзка и фитингите не ми бяха много ясни. А този тип колена от снимката с тази пластмасова резба, надеждни ли са?
vladtod - специалист
пон авг 16, 2021 3:40 pmAtanas.b написа:
А този тип колена от снимката с тази пластмасова резба, надеждни ли са?
Никакви ядове, навремето като излязоха ППР много се притеснявах дали ще е здрава връзката.

Тема "Преминаване от ППР към ПЕ тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: