Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз не можах да се ориентирам :?
Каналски - специалист
Примерна идейна схема за монтаж на Автоматичен Обезвъздушител, която на мен самият малко не ми стои добре ...

Прикачен файл

Drw.png
Drw.png (11.29 KиБ) Видяна 2324 пъти
Последна промяна от Каналски на ср юли 25, 2012 2:08 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
И аз така го видях, но за мене това е глупава схема
Dessi2026 - специалист
Благодаря на всички, които са писали и мислили (може би в обратен ред трябваше... :yawinkle: ) по проблема ми. Оказа се, че като се оплачеш на ВиК, те ти казват, че си свързал помпата с водопровода, а това е незаконно! :evil:

Защо ли трябва да мислим, като може да не мислим...

Ооообаче като писах на ДКЕВР, се оказа, че ВиК имат една камара несвършена работа по наше село :) И така, направиха нов сондаж за вода, пуснаха нова помпа и виж ти - селото има водаааааа! Можело значи!

И сметката ми опростиха, и започнаха да отчитат през месец, а не през година... И сметките ми внезапно станаха по 40 лева... Странно ;)

Та мисълта ми е, че може пък и да има нещо като държава... само зачатък де, ама ще се научат :)
Каналски - специалист
Dessi2026 написа:
Та мисълта ми е, че може пък и да има нещо като държава... само зачатък де, ама ще се научат :)
Е поне някакъв Happy End ! Но това не е точно Държавата, ама е друга тема ... А странно какво общо има ДКЕВР, има някаква логика , ама ... явно ще трябва да се чете закона/правилника за работа на тази Комисия. :-D
Каналски - специалист
За Информация !
Тогава (юли 2013г) се огледах за такова направено устройство Тип "Обезвъздушител за водомерен възел", но не открих.
Tези дни забелязах в производствената листа на Производител.
Combination Air Valve PN 10 – DN 15/20 (½" / ¾") , от Анимацията към страницата виждам, че може да се комбинира и Water Loss Reduction + "обикновенна конструкция" обезвъздушител
Та вече може да приемем, че има на пазара достъпно такова устройство ...
Като се замисля, най-вероятно ще има "проблеми" с ВиК Операторите, ако някой тръгне да си го монтира !

Тема "водомерът измерва въздух като вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: