Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
имам сонда с поцинкована тръба два цола на десет метра с воден стълб три метра.искам да сложа хидрофор за да захраня къщата с вода,но и да сложа допълнителен мотор за поливане на градината и затова не искам да слагам пласмасова тръба с долен смукател.може ли да се сложи хидрофора с горен клапан.
Може ама как ще обезвъздушаваш?
Самозасмукваща помпа.
Няма да стане (мое мнение)
Два клапана и си готов.Ако не го измислиш ще ти го снимам ама ще трябва и бира. :drinkers:
да колега,ако може да го снимаш.
хидрофора нали е самозасмукващ и при наличие на горен клапан,какво ще обезвъздушавам?
zarkoenko написа:да колега,ако може да го снимаш.
хидрофора нали е самозасмукващ и при наличие на горен клапан,какво ще обезвъздушавам?

И аз така мисля, обаче Лазар не дава :wink:
принципно ще стане стига да не работят двете помпи едновременно, особено ако едната е по голяма от другата, може да не им стига водата.

лично мое мнение такова нещо като самозасмукваща помпа е малко заблуждаващо. има нормални центробежни и помпи с допълнително монтирани във тях устройства които им позволяват да смучат вода от малко по дълбоко. играл съм си много със тъй наречените самозасмукващи помпи и винаги е било борба да засмуче отваряш крана след помпата затваряш крана и така докато тръгне.
вариянта пълниш помпата само помпата със горен клапан и чакаш да обезвъздуши смукател фи 40 примерно 5 метра няма, като се свари може и да тръгне сама но пък тогава чупи уплътнението и се питаме какво стана.
Krass написа:
zarkoenko написа:да колега,ако може да го снимаш.

И аз така мисля, обаче Лазар не дава :wink:

Самосазмукването е относително понятие. Принципно помпата засмуква много трудно, дори при смукателна тръба 8м 1" с клапан отдолу. При празна тръба 2" няма как да засмуче - ще се радвам, ако zarkoenko пробва и ме опровергае.
Ей ама кат са изкажете че все не става. :axe: :axe: .На мястото на помпата даб която в момента е на тест след замръзване и ми я подариха :drinkers: :drinkers: има "хидрофор" както тука му викате на сборката помпа преостат и разширителен съд.
Изображение
колега,колко цола ти е тръбата в земята и колко е меката връзка?виждам,че от сондата има и умалител.а някакъв клапан имаш ли?
Като няма смукател най-лесно се обезвъздушава така:
Изображение
:partyman:
Да, така става. Трудоемко и бавно, ама става
И какво му е трудоемкото и бавното? Последно обезвъздушавах миналата пролет като смених помпата.
От нивото на сондата до водното огледало имам към 2,5 метра.
Цъкни на снимката два последователни пъти и се отваря както трябва.Клапаните са два и се виждат много добре.В земята е само тръбата 1, 1/4 около 6-8 метра.Мислех да я сменям с 2" и така с тази система вече 8 години без никакъв проблем до сега .Входа на видата е 1,1/2 и там има нипел.Отгоре е с мека връзка с намалител защото това лято много комшийски помпи идват и така лесно се закачат за тестове а и хидрофора ми е 1".Освен видата имам и още 3-4 от скъпи и прехвалени марки помпи но след доработката и съм твърдо за изберете българското.Осем и малко отгоре кубика на час при 670 вата консумация. Системата работи "денонощно" пълни басейн, полива и две отделни градини, зеленчукова и овощна по декар и половина всяка.
hidrazin, 2.5 метра 1" тръба не са проблем за самозасмукваща помпа да се обезвъздуши, дори е виждам смисъл от ръчната - само пълниш помпата и трябва да тръгне. Темата е за 10м тръба 2" - няма как да се обезвъздуши без ръчна помпа и то на всяко пускане, ако няма клапан долу на смукателната тръба
kabel96, можеш ли да направиш някаква схема?
Да така е. Сега помпата ми е самозасмукваща но предишната не беше. Просто така си остана, но и не мисля да си махам
придобивката и улеснението. Пък и там под стълбата не пречи и не ми заема място. Не че ми липсва място в шахтата де -
направих я 10 кубика. :cool:
Между другото става да се обезвъздуши без смукател и ръчна помпа ама си е приключение. Освен това не тегли от 10 а от 7 метра.
kabel96 написа:Ей ама кат са изкажете че все не става. :axe: :axe: .На мястото на помпата даб която в момента е на тест след замръзване и ми я подариха :drinkers: :drinkers: има "хидрофор" както тука му викате на сборката помпа преостат и разширителен съд.
Изображение

да колега, няма проблем като дръпне веднъж и се обезвъздуши системата е ок, но ако изтърве клапана какво става, не ми казвайте че наливате със вода пускате и тя засмуква, ако можете така да ги пускате тия помпи кажете каква заплата искате и да почвате че ние не можем така.
и да помпа, пресостат, разширителен съд май се нарича хидрофорна система, вие как го именувате?
hotrider написа:
kabel96 написа:Ей ама кат са изкажете че все не става. :axe: :axe: .На мястото на помпата даб която в момента е на тест след замръзване и ми я подариха :drinkers: :drinkers: има "хидрофор" както тука му викате на сборката помпа преостат и разширителен съд.
Изображение

да колега, няма проблем като дръпне веднъж и се обезвъздуши системата е ок, но ако изтърве клапана какво става, не ми казвайте че наливате със вода пускате и тя засмуква, ако можете така да ги пускате тия помпи кажете каква заплата искате и да почвате че ние не можем така.
и да помпа, пресостат, разширителен съд май се нарича хидрофорна система, вие как го именувате?

Точно така правим .Заплата ще помисля може би 1 лев е добре.Племенника като дойде ще разкача маркучите и на живо ще направя клип как тръгва системата.Или ако минавате от тук обадете се се ще почерпя нещо.
kabel96 написа:Или ако минавате от тук обадете се се ще почерпя нещо.

Охаа, ще взема и Хидразин :wink:
P.S. Не каза само с каква температура ти е водата, че то в Павел баня може и минерална да е.

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Водоснабдяване и канализация.”