• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Creator - напреднал
Давам награда на този, който ме посъветва как да уплътня това чудо на водопроводната техника:

Холендер ъглов 1/2" xром.

Продава се в магазина на фирма ГМГ ООд - блвд. България 11, също в Mr. Bricolage и Практикер.
Цена (Практикер) 6,99 лева.

Според мен се късае за някакво теxническо недоразумение с програмиран теч.
Умолявам желаещите да дават (масторски) съвети да обърнат внимание на стикованите повърхности:
конична и плоска.

Ако някои го измисли много ще съм му благодарен.
:shock:

Прикачен файл

Holender kl 1.jpg
Holender kl 1.jpg (48 KиБ) Видяна 5183 пъти

Прикачен файл

Holender-kl-2.jpg
Holender-kl-2.jpg (2.68 KиБ) Видяна 5183 пъти
Последна промяна от Creator на пон апр 16, 2007 8:54 am, променено общо 1 път.
Стефан - майстор
Дай по-голяма снимка - примерно 650х488

И, каква е наградата?
Palawnik - специалист
Между разделящите се части трябва да има гумен уплътнител, както в старите холендри. Ако не е имало такова уплътнение в пликчето трябва да потърсиш или да попиташ тези които на щанда. Има и стандартни за съответния диаметър. Ако те притеснява това че едната повърхност е плоска, а другата конична не се кахари няма да има проблем. Самото уплътнение трябва да е широко и диаметрите да са колко тези на холендъра. Ако въпреки всичко не успееш само с гумено уплътнение сложи силиконово или гетенаксово. Поразгледай какви уплътнения има на ВиК щандовете или в някоя железария.
Стефан - майстор
Palawnik, не съм много съгласен за гуменото уплътнение. То може да е гумено, тефлоново, или медна дифтунга, но само при положение, че на "мъжката" часта има цилиндрична повърхност по малкия диаметър на "женската". Помисли малко за какво говоря!
Creator - напреднал
За Palawnik:

Трябва да ти съобщя, че преди да пусна тук тази обява изпробвах ВСИЧКИ твои предложения.
МОДЕРИРАНО Ако си мислиш, че така наречените продавачи-съветнизи (в Практикер се наричат със странното име Мерчандаизери) имат понятие от стоките, които продават, жестоко се лъжеш!

Така че дерзай - очаквам нови предложения, надявам се този път по-смислени.

За Stefan: имам и по-големи картинки от въпросното съоръжение, но те не могат да се качат във Форума, пак и няма да ти помогнат много.

Наградата е по избор: похвала пред строя, ледена офицерска или братско потупване по рамото. Може и всички заедно. Но само за смислени предложения.

Поздрави!
:?
Стефан - майстор
Може да се измисли решение, но ми трябва малко повече инфо. Бирата ще е за мен :lol:
velsi - Почетен майстор
Явно проблема е в тази конусна част. Аз бих я изшлайфал малко до получаване на по-голяма контактна площ. Загубата на размера в резултат на отнемането на материал бих компенсирал с по-дебело уплътнение.
Стефан - майстор
velsi, не ми кради бирата!!!
Creator - напреднал
За Стефан:

velsi изобщо не може да ти открадне бирата.
С това не много смислено предолжение за измисляне на колелото губи тоlкова точки, че изпада от лигата.

На прав път си, защото мислиш. И бирата е твоя.

Аз чакам. Време имаш. Можеш и да разгледаш въпросното произведение при първа възможност утре в железарията.


:evil:
velsi - Почетен майстор
Хи-хи, хайде аз ще гледам какви ще ги измислите... :lol: Бира си имам. Нали знаеш "докато мъдрите се намъдруват, лудите се налудуват..." Не отхвърляй толкова бързо идеята ми и не мисли, че не съм я обмислил преди да я предложа.
  • 1
  • 2

Тема "Давам награда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: