Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kappo - помощник
Колеги,майка ми донесе подарък смесител от Италия който е с твърди връзки :| (външния диаметър на твърдата връзка е 1см.) излизащи от сама глава на смесителя.За първи път виждам такова чудо. :?
Моля споделете с какъв кран или (муфа) или и аз не знам с какво да го монтирам.Сегашния ми смесител е стандартен с меки връзки отиваща към кран 3/8 илли 1/2 мъжко, ако не се лъжа. :tonqe:

Ето и снимки на въпросния смесител който искам да монтирам,марката е "MAMOLI":
ИзображениеИзображениеИзображение

На отзовалите се,предварително благодаря. :partyman:
Последна промяна от kappo на пон яну 20, 2014 7:00 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Виж дали тръбите влизат на резба в смесителя.
kappo - помощник
VLADO66 написа:
Виж дали тръбите влизат на резба в смесителя.
Погледнах "уж" добре,напънах леко с клещи едната,но по-съм склонен да си мисля ,че нямат махане,от главата на смесителя.Мислех си с нещо подобно на фитингите за свързване на парно тръби,но не знам има ли толкова малки връзки?
masterval - майстор
Към всяка тръбичка има по един женски фитинг на 3/8, тръбата се огъва внимателно под някакъв ъгъл към мъжкото реже се излишното.
Ако не е ясно, мога да направя снимка. Не съм го разглеждал фитинга, вероятно е на принципа на тези за тръбите за парно, с пръстен. Иначе са подвижни, тоест не са запоени към тръбичките. Ако изкъртиш тръбичка, търси си нов смесител...
Моят смесител е на около 25 години, та по-новите може и да не са точно такива!

Прикачен файл

Image0589.jpg
Последна промяна от masterval на ср яну 15, 2014 9:30 pm, променено общо 1 път.
stiv1961 - майстор
Имам едно немско бойлерче на което връзката между него и смесителната батерия е нещо подобно. На тръбичката има нанизана гумена шайба, над нея метална и пластмасовата гайка пристяга тръбичката към входа на бойлерчето. Трябва да търсиш във В И К магазините нещо подобно :?
kappo - помощник
masterval написа:
Към всяка тръбичка има по един женски фитинг на 3/8, тръбата се огъва внимателно под някакъв ъгъл към мъжкото реже се излишното.
Ако не е ясно, мога да направя снимка. Не съм го разглеждал фитинга, вероятно е на принципа на тези за тръбите за парно, с пръстен. Иначе са подвижни, тоест не са запоени към тръбичките. Ако изкъртиш тръбичка, търси си нов смесител...
Моят смесител е на около 25 години, та по-новите може и да не са точно такива!
Поразрових в нета,и намерих това:
Изображение
Само се чудя как ще се задържи в самият адаптер без да изпусне тръбичката?Малко ме съмнява налягането, на водата дали,ще го издържи,без да опусне?
Но както казваш и ти,ако е като на парно тръбите сетих,че с бързите връзки за градински маркуч има един пръстен който се разтваря като я завиваш и така задържа маркуча.
Притеснява ме дали ще е надеждно?
При теб самата тръбичка извита ли е като лале в края за да задържа самата гайка за завиване и присъединяване към крана?

При мен на този смесител са просто срязани като при парно градински (маркуч) и нямат извиване за допълнителна защита от изпускане на гайката от тръбичката!
jekasus - майстор
Има си ъглови кранове - http://sofia-city.all.biz/yglov-kran-s-g45946
Виждал съм и в Практикер, за другите магазини - не съм обръщал внимание, понеже не е популярен вариант за свързване на смесители, тоалетни казанчета, бойлери и т.к.
И тръбичките се скъсяват(ако трябва) със такъв сладур(тоя малко скъп) :-D
colyo - специалист
Смесителите за кухня от началото на 70-те са точно с такива връзки. Имат си специални муфички 1/2. В муфата има гумена шайба, която при натягане уплътнява тънката тръбичка. Ако не намериш точно такива, можеш да използваш "ермето"-връзка (като при АГУ) или бертоване като при климатиците. Имам такива от батерията на нашите и в събота ще ходя да демонтирам още една. Мога да ти ги дам, ако искаш.
MamaMy - майстор
Това не е ли смесител за биде?
kappo - помощник
colyo написа:
Смесителите за кухня от началото на 70-те са точно с такива връзки. Имат си специални муфички 1/2. В муфата има гумена шайба, която при натягане уплътнява тънката тръбичка. Ако не намериш точно такива, можеш да използваш "ермето"-връзка (като при АГУ) или бертоване като при климатиците. Имам такива от батерията на нашите и в събота ще ходя да демонтирам още една. Мога да ти ги дам, ако искаш.
Много ще съм ти благодарен колега ако ,ми ги дадеш. =D> :)
Ще чакам да пишеш ,след като ги свалиш да видим ще ли станат.:)


MamaMy написа:
Това не е ли смесител за биде?
Не колега това е стоящ смесител за мивка в баня.Всички модели на "MAMOLI" били с твърди връзки за по-добра сигурност на свързване.

Тема "Как да монтирам смесител който е с твърди връзки(тръби)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: