Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
spectrum - напреднал
Здравейте,

Имам следният проблем преди няколко години в следствие на ремонт закачих една тръба на топлата вода в банята, викам си голяма работа едно парче 15 см две муфи и нещата се оправиха до преди една седмица когато едната муфа почна да сълзи... викам си лоша спойка режа ново парче нови две муфи разкъртвам повече за да мога да огъна тръбата за да се вкара в муфата точно и нещата се оправят..., само че не баш от температурните разширения тръбата се огъва яко и явно за това е изпуснала предишната муфа, скоро и тази ще изпусне това е ясно, но не се сещам как ще се справя с този проблем предполагам инсталацията на блока е направена с най евтините и некачествени тръби, но просто няма как да я сменя цялата, тази линия ми е за чешмата в кухнята това означава да изкъртя половината скоро ремонтиран апартамент. Единственото хубаво ако може така да се нарече, е че тази баня я бавя още и не съм я направил та поне не къртих плочки.

Когато топлата вода в кухнята не е пусната

Изображение


След като се пусне топлата вода във кухнята

Изображение


Помагайте, че както се вижда аз съм лаик и няма да се оправя.... #-o
Последна промяна от spectrum на нед окт 05, 2014 9:21 pm, променено общо 1 път.
lyubohar - майстор
Тези снадки ме притесняват.
Иначе моите се огъваха по същия начин.
Сложих им по една пореста тръба за изолация и си ги замазах.
5 години-никакъв проблем.
LazarGanev - "Велик майстор"
Измажи я и няма да се огъва, може и без изолация. Че като гледам то за изолация няма място
Чаро - Акълия
Може да ги заскобиш преди подмазването за допълнително успокоение. Няма място за стрес! :)

Тема "Проблем със спукана тръба - топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: