Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
bambal - напреднал
Здравейте,
Имах квартиранти в продължение на 4 години и сега правя освежаване на жилището, за да си намеря нови. Стигнах до смяна на няколко меки връзки за вода, старите бяха целите в мухъл, и след като спрях водата на жилището ми направи впечатление, че след като пуснах мивката кранчето на топлата вода, изтече малко кафява вода, след което батерията съскаше. Оставих я така в продължение на 20-25 сек, но нито спря да съска, нито нищо. Смених меките връзки и пуснах налягането в апартамента, след което бойлерът започна да се пълни с вода в продължение на 2 мин. Преди това е бил изключен от 2-3 месеца, но въпреки това аз лично съм пускал студена вода, за да измия разни неща, тоест не съм изпразвал бойлера.
Тези двата проблема доста ме озадачиха, дали са от едно и също естество и можете ли да ме насочите какво да направя? Не разбирам защо при спряно налягане излиза доста въздух от тръбите на батериите, ако ги пусна само за топла вода; не разбирам и защо бойлерът трябваше да се пълни толкова време, видимо няма никъде течове.
Благодаря :)
romanpm - майстор
Щом излиза въздух , бойлерът е празен , провери си възвратния клапън :cool:
fox_vt - майстор
Всъщност въздух не излиза а влиза във батерията т. е. батерията смуче въздух и от там съскането.А причината колегата я е казал не държи възвратния клапан и бойлера се източва лека полека през възвратния клапан.Единственото което ме озадачава мен е къде отива водата след като си спрял централния кран.Да не би да има и друг кран някъде?
lov - майстор
Нещо нормално е това да се случи когато инсталацията се източва и ли само се остават крановете отворени. Възвратните клапани не затварят на 100% особенно новите са с много малък отвор.
bambal - напреднал
Здравейте отново, проблемите за които писах се случваха, когато бях затворил навсякъде вторичните спирателни кранове преди всеки консуматор, но бях махнал меките връзки ( на 2 тоалетни, 2 мивки). След като ги смених всичко се оправи. Действително остава въпросът какво се случва с възвратния клапан на бойлера и как да проверя дали работи нормално? И тази вода къде отива наистина, никъде не виждам да има теч, а и съседа отдолу щеше да се оплаче за толкова време.
Поздрави!
lov - майстор
То глупава вода няма има глупави майстори. Въз вратните клапани не затварят на 100% така че изтекла е на някъде. Не е толкова много че да си наводниш комшията от долу. А тя е изтекла и бавничко.
bambal - напреднал
lov написа:
То глупава вода няма има глупави майстори. Въз вратните клапани не затварят на 100% така че изтекла е на някъде. Не е толкова много че да си наводниш комшията от долу. А тя е изтекла и бавничко.
За глупави майстори не съм убеден, ама така като гледам неграмотни има със сигурност.

Тема "Проблем с бойлера - съска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: