Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
leonardo_vd - модератор
Ситуацията е следната.
Бойлера загрява водата на 100% но от чешмата потича за 10 сек. топла и след това студана. Монтаж на друг бойлер , същата работа. Затапване на топлата вода откъм бойлера и за учудване :shock: :shock: :shock: от врътката за топла вода тече студена. Системата се състои от един бойлер и 5 чешми. 2бр са с нормални врътки, другите 3 са тип стоящи с една ръчка :). Свалях ги и ги надувах да видя да не прехвърля от тях , но не ??? Ако ВиК-то е сбъркано , защо чак сега след 10г. да се появи този проблем. Все едно на някое място е свързана топлата вода към студената.


Утре ще се боря с проблем, затова ако имате идеи казвайте.
nilro - специалист
Само 5 мивки?Аз имах подобен случай и смесването на водите се оказа в един оставен отворен вграден смесител за биде с шлаух и слушалка със стоп бутон.
leonardo_vd - модератор
Аз само в някой от тия смесители се съмнявам. Утре ще ги затапя и ще пробвам само на обикновения :mrgreen:
krasi92 - майстор
Стар и нов водоправод заедно неразделенеи а само спрян кран или обърнати вход и изход на бойлера.Спрете главния кран и проверете за наличие на налягане.Входа на бойлера е в дясно и е маркиран в синьо.
leonardo_vd - модератор
ИИИИ как не се бях сетил да погледна изходите :lol: :lol: Колега мислиш ли че съм толкова бос че да не знам захранването на бойлера.
krasi92 - майстор
че от де да знам???????просто идея давам.а ти не казваш това у вас ли е боилера какъв е.искаш идей- уцелил си, на българина му дай акъл да дава.Едноръкохватковите ако смесват вода тя изтича на чучурчето а и не би трябвало да се икономисват пари за кранчета преди тези смесители с меки връзки. :lol: :lol: :lol: :respekt: :respekt: :respekt:
Последна промяна от krasi92 на нед яну 18, 2015 7:11 pm, променено общо 1 път.
leonardo_vd - модератор
Проблем отстранен. Оказа се че имало още един смесител , който се оказа проблемен. Затапихме го и всичко е ток :)

Тема "Не Нормален проблем с топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: