• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте,

Някой може ли да ми каже каква е технологията за направа на нови отклонения към вертикална тръба за канал от чугун. Искам да си направя втора тоалетна, но не знам как да се вържа към това чудо.
LazarGanev - "Велик майстор"
Човека пита по-скоро как да направи разклонението :wink:
viko01 - специалист
Подмени чугуна с пвц.
kozl - майстор
Е то аз съм вързал две чинии в едно "У", което си съществуваше на чугинената вертикална тръба без да преправя нищо по чугуна.
Въпрос на възмжности.
Иначе изрязва се чугуна, разкача се до муфа и се подменя с PVC.
nikolson - майстор
Ако е в блок е малко трудно, защото трябва да се спре ползването по време на работа. Ако е в къща ще е по лесно.
Изрязва се отвор и се заварява отклонение. Другият вариант е изрязване на сектор от тръбата и заваряване на Т-образно отклонение.
kozl - майстор
Акo(то) е в блока предупреждават се съседите да не ползват за иавестно време и въпреки това на майстора му се пада известна част лайна :lol: Ко да се праи. Некой не чул, друг не разбрал, а трети се продрискал и не мое да търпи - а канала спри :shock:
nikolson това със заварката ич не ми се нрави. Колко специалисти могат да заваряват тръби, пък и то чугунени :?
Друго е да срежеш тръбата и да се омажеш с лайната. Това го мога щот съм го правил. Но е гадно :kotz:
nikolson - майстор
kozl написа:
..... :kotz:
Кеф цена няма. :-D
За заварката, не би трябвало да е кой знае какъв проблем. По-скоро добър майстор трудно ще се навие да заварява на такова място.
kozl - майстор
nikolson ти можеш ли да заваряваш или така си ръсиш съвети.
Неудобно място, чугунена тръба, врязване под ъгъл, херметична заварка - какво ли значи това :?
Пък и този дето може да го направи, колко ли ще поиска за това :?
Последна промяна от kozl на съб мар 07, 2015 8:18 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Присъединяване към чугунена тръбя ф110" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: