Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Чираче - майстор
pif4o написа:
Колеги не се разсейвайте :) Нищо не казвате за моята идея с двоина изолация на тръбата .
Ако искаш да се презастраховаш, купуваш ПВЦ тръба за дренаж, с отвори. Може и без отвори, но ще трябва да я разпробиваш по-нагъсто с отвори. Надяваш я върху твоята, и през отворите вкарваш раздувна пяна, като предварително центрираш вътрешната тръба. Вкарваш пяна до тогава, докато от всички отвори наоколо започне да излиза пяна. Там, къте започне да излиза пяната, затискаш отвора с подходяша тапа. Пяната започва да се раздува към следващия отвор. И така до края.... Преди полагане в земята или бетона, навиваш плътно няколко пласта найлон. И си готов за полярен студ. :?
gnt69 - майстор
Чираче написа:
pif4o написа:
Колеги не се разсейвайте :) Нищо не казвате за моята идея с двоина изолация на тръбата .
Ако искаш да се презастраховаш, купуваш ПВЦ тръба за дренаж, с отвори. Може и без отвори, но ще трябва да я разпробиваш по-нагъсто с отвори. Надяваш я върху твоята, и през отворите вкарваш раздувна пяна, като предварително центрираш вътрешната тръба. Вкарваш пяна до тогава, докато от всички отвори наоколо започне да излиза пяна. Там, къте започне да излиза пяната, затискаш отвора с подходяша тапа. Пяната започва да се раздува към следващия отвор. И така до края.... Преди полагане в земята или бетона, навиваш плътно няколко пласта найлон. И си готов за полярен студ. :?
А не е ли по лесно просто да се изкопае.
pif4o - специалист
Ми не е по лесно да се изкопае на 80 см , дълго е за обяснение, та се спирам на варианта тръба с изолация и тая същат атръба барабар с изолацията в друга тръба, решено е, Благодаря колеги :) В тоя ред на мисли се сещам имаме едно село в балкана на 1350 метра- Равногор, там тръбата е на има няма 50 см, зимата никои не живее, спираме водата, източваме квото може но реално може само това което е по чешмите в къщата, тръбата в земята не можем да точим, и се чудя как ли не се е спукала до сега хем там зимата е от октомври та до май.
dragozow - майстор
То зависи и каква е тръбата, не всички пукат.
gnt69 - майстор
pif4o написа:
Ми не е по лесно да се изкопае на 80 см , дълго е за обяснение, та се спирам на варианта тръба с изолация и тая същат атръба барабар с изолацията в друга тръба, решено е, Благодаря колеги :) В тоя ред на мисли се сещам имаме едно село в балкана на 1350 метра- Равногор, там тръбата е на има няма 50 см, зимата никои не живее, спираме водата, източваме квото може но реално може само това което е по чешмите в къщата, тръбата в земята не можем да точим, и се чудя как ли не се е спукала до сега хем там зимата е от октомври та до май.
Тя един път ще се спука когато най не я чакаш. После на 120см. При нас в Русе точката на замръзване я дават на 80 см. На 1350м сигурно е повече.
нед мар 29, 2015 10:32 amLazarGanev написа:
Не е правилно в земята да се ползва ППР, не е правилно да се слага топлоизолация в земята
Здравейте, аз също се чудя какъв вид тръби да използвам , защо полипропиленовите да не са подходящи ( освен защото са по скъпи ) търся дълготрайност. ( От земни размествания , евентуални замръзвания )
Последна промяна от mal4eff на ср май 20, 2020 10:29 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Защото са крехки и се чупят лесно, при замръзване се пукат и т.н., те са за вътрешно ползване. Навън се ползва полиетилен, а най-добре от всичко е омрежен полиетилен
Привет на всички, да изтупаме темата от прахта малко, та питането на мен ми е следното:
Някой може ли да каже какъв е и имало ли е някакъв стандарт колко дълга може да бъде една 3/4 поцинкована тръба в земята? Ситуацията е такава, че съм тръгнал от шахтата по тръбата и копая по нея, като я вардя разбира се с идеята да стигна до тротоарния кран който е заровен и не се вижда като той и тази тръба следва да бъдат заменени с нови понеже тръбата е много зле. От Вик отказаха съдействие и се оправям сам доколкото мога заедно с инкасатора на селото.
шоп - майстор
6 метра или 6,8 метра бяха при соца стандартите.
обаче ако е наставена с муфи дължината може да е произволна.

Тема "Дълбочина на заравяне в земята на външна водопроводна тръба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: