Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasi92 - майстор
Вариянта с ключ за включване и изключване е най бюджетното решение. Контакт с дистанционно управление е малко по скъпо решение но все пак е по евтино от нова помпа с пресостат.
kozl - майстор
toffifee77 написа:
Пак стана като във всеки български форум. Питаш нещо и всеки почва да ти обяснява колко си прост. И аз знам как ще стане с 500лв. Въпросите ще задам пак. Ще работи ли електронен пресостат поставен на изхода на помпата, която е на 7 метра над водата. Ще му стигнат ли 3-те бара от помпата. Ще му пречат ли двата бара, които ще го натискат от горе, и ще се пуска и спира ли помпата при отвиване и навиване на кранчето горе.
Обаче не ми стана ясно де е ОК (обратната клапа). Ако нямаш ОК забрави и за пресостата, щото ще го зациклиш в режим на картечница. Така защо трябва и разширителен съд :? Ами да поеме хидравличните удари при спиране и пускане на водата през кранчето и евентуални утечки през ОК.
Пишеш, че си замерил 1 атм налягане, но това при какъв дебит? Ако предположа, че е при нулев дебит (затворено кранче) то тогава премери колко е налягането при отворено кранче. Примерно ако е 0,5 атм, то теоретично като нагласиш пресостата м-у 0,5 и 1 атм да изключва като затвориш кранчето, налагането в тази точка ще се вдигне на 1 атм и пресостата ще изключи. Ако сложиш пресостата веднага след помпата към налягането трябва да добавиш и статичната височина от точката в която си мерил до точката в която се намира пресостата. Понеже не съм работил с пресостати с такава чувствителност и не знам и колко струват, а тези които съм ползвал са за сухо и с чувствителност 0.3, 0,5 атм. финансово не знам как са нещата.
toffifee77 - напреднал
Ще мина на този вариант. http://www.instrumentistart.com/product ... -wp17.html Благодара на всички.
toffifee77 - напреднал
Пълен провал с райдера. Не включва помпата поради натиска на водата в маркуча до помпата, поне си го вземаха обратно от магазина и ми върнаха парите. Днес купих това http://www.argo-market.com/Products/Details/2072 , и това http://www.filbo.eu/bg/product/807-9684 ... XmAdlLiwkI . Монтирах пресостата горе. Помпата на 4 метра от водата горе вдигна 2.9 бара пресостата е пуска на 1.6-1.7 бара и спира 10 секунти след затваряне на крана. Перфектна работа.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами аз ти казах още в първия пост:
LazarGanev написа:
Не си давай парите за глупости (хидрофор за 200лв)

А после и за пресостата да е горе:
LazarGanev написа:
Как ще оставиш електроника на 13м дълбочина в кладенеца?
Е, пак си минал тънко при Драгозов, дано да е здрава помпата! На твоя място аз бих спестил от пресостата за сметка на по-скъпа помпа, но и така е добре.
djshomi - напреднал
Купи си един пресостат за 20 лв .Отваряш и вътре си има за реглаж кога да включва и да изключва слагаш си го някъде горе на сухо и си ок.А аз отдавна изхвърлих всякакви помпи в кладенци и шахти ако ти е за парите вземи си едно китаиско менте за сондаж и си свиркай няма все да го мислиш дали ще го залее водата или дали ще навлажни намодките и ще изпуши инвестицията не е скъпа.
toffifee77 - напреднал
Написах вече, но няма кой да чете. Помпата е сложена, пресостата е сложен.... Работят перфектно. Това е.

Тема "20 метра кладенец с електронен пресостат." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: