Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
minix - напреднал
Здравейте колеги.
Имаме проблем с мръсния канал който е доста стар и е изграден от каменинови траби от едно време още.
След като избрахме най-добрата оферта(демек най-евтината и тук май беше грешката) стигнахме до решението да се махнат тези каменинови тръби и да се сложат ПВЦ. До тук добре но за жалост 30% от камениновата тръба е зазидана в стената и минава през мазата на един от съседите и от там влиза под пътя към главния канал(тук незнам дали го обясних правилно :) )

Накратко махнахме 70% от камениновата тръба защото е видима за нас а другите 30% си седни каменинова защото както казах е зазидана зад стената на един от съседите които не дава и дума да се разбива мазата.. До тук добре речено сторено.. дойде майстора смени тръбата(около 10метра всичко) пуснахме за проба и хоп проблемите почнаха. Леки течове.. майстора вика това било отстранимо трябвало да се намаже с лепило и проблемите спирали дойде след 2 дена маза и все едно и също.. и така маза 4-5 пъти и все нищо не става но аз още след първия път като го видях, че маже с пяна дет са ползва за прозорците викам.. бе майсторе аз не че му разбирам ама тъз пяна не се ползва за това... той си смъмри под носа нещо и така.. както споменах 4-5 пъти маза със какви ли не неща и течевете на места си ги има. Ще приложа снимка:
Първото място:
Изображение

Там където е мазано при натоварване леко сълзи.. не тече но сължи. Само че както споменах това сивото дето прилича на силикон под него имаме какви ли не още мехлеми.. като майстора дори не си направи труда да почисти старите неща а направо цвъка върху тях.. тази тръба е под наклон и просто не виждам защо сълзи от там при положение че е под наклон и няма логика освен ако няма запушване което майстора уж каза че няма.. но спомена че там където е камениновата тръба(зазиданата) била с обратен наклони леко връщало... дори да е така тази сграда е на 40 години сигурно и този наклон винаги си го е имало но никога не е имало проблем преди това...
До тук беше по лесната част.. сега следва по сложното..

Дойдохме на втория проблем свръзката на ПВЦ тръбата с камениновата. Накратко какво направи майстора.. вкара пвц тръбата която е с по малък диаметър в камениновата и омаза около снадката както вече споменах с 5-6 мехлема и резултата е нулев.. ако пусна водата в банята да тече за 5 мин и да пусна баер касата 5-6 пъти да се натовари системата и долу почва да си тече.. същото се получава и ако вънка почне да вали по силно.
ето снимка:
Изображение

Прилагам и едно клипче:
http://vbox7.com/play:2cbf26a900

След като видях, че този майстор нищо няма да направи.. отидох в най близкия магазин за такива неща и го попитах дали познават майстор които да си разбира от работата... те ми казаха към кога да се обърна.. звъннах му извиках го и човека каза, че нещата са поправими и нищо сериозно не е това.. викам как ще процедираш и той ми каза че този проблем се решавал с бинт и смола.. та да попитам това за бинта и смолата има ли някаква логика или да бягам на далеч от него и да търся друг човек ?

И на двете снимки които показах щял да зачисти мехлемите от предния майстор и до колкото разбрах овива снадките с бинт и маже със смола.. ставало бетон... мен много ме притеснява връзката на кемениновата с пвц-то защото съм чувал, че били много чувствителни и ако се пукнела заминавала цялата направо.. :(

В моя защита искам да кажа, че тези неща са ми чужди и ако съм казал някоя глупост моля да ме извините...
VLADO66 - майстор
Запушване след ПВЦ-то.Би трябвало да има тройник-ревизия и ще се види проблема.Възможно е да има запушване и в резултат на пяната която е пускана,това е абсурдно.
minix - напреднал
VLADO66 написа:
Запушване след ПВЦ-то.Би трябвало да има тройник-ревизия и ще се види проблема.Възможно е да има запушване и в резултат на пяната която е пускана,това е абсурдно.
ревизия има но е на около 5 метра назад. това което ме касае до голяма степен това с бинт и смола надежно ли е за да знам дали да се доверя на този майстор и да го викам да се захваща с нещата.

Предния майстор каза че след пвц тръбата демек камениновата имало обратен наклон много малък което ако предположим, че е вярно аз си го обяснявам, че докато се отича по голямата част от водата и за това във връзката тече.. но ако е направена свързката както трябва не би трябвало да има проблем ? Грешно ли ми е мисленето ?
VLADO66 - майстор
Не ми се вярва да има обратен наклон на каменина,все пак едно време като са го полагали не са били луди и са се спазвали наклоните.Бинт и смола не се слагат,защото смолата е твърда, а ПВЦ-то има температурни разширения които ще я напукат.За уплътнение може да се ползва Sikaflex 11 FC.След почистването и обезмасляването на глупостите с които са мазани снадките.
krasi92 - майстор
има си лепило за пвц тръби и се казва тангит но трябва разглобяване и подсушаване а и нови о пръстени бих сложил. На снадката с каменина битумен уплътнитил
minix - напреднал
Колеги дали ще може аз да го направя този ремонт като се има впредвид че не съм се занимавал с такива неща.. но някак си не ми изглежда сложно да махна старите неща и да го мина с това Sikaflex 11 FC или си е по добре да се пипа от лице което се занимава с тези неща ?
krasi92 - майстор
с тангит се лепят тези тръби и махни сивите и сложи с цвета на тръбите троиници и колена и си готов .Не е сложно - само за тангита да е сухо и уплътнителите намазани със сапан или веро за да влзат гладко.След като имаш желание виж ако има и някое клипче в нета за да добиеш представа и деистваи смело като не забравяи да предупредиш съседите за ремонта за да не ти се изсипе някоя изненада на главата докато ремонтираш.
montoya - майстор
Това ако тече от У-парчето там където е гумения уплътнител, или гумата изобщо не е там щото му е по лесно да влезе тръбата, или не е направена фаска на тръбата и при вкарването е завлякло гумата. От другата страна се вижда, че У парчето като е вкарвано в тръбата е изкривено под някакъв странен наклон и тръбата не се е свила като хората около частта.
Аз бих преправил цялата тая дивотия, това ако се направи като хората посмъртно не трябва да сълзи, тече или каквото е там. Прехода между каменина и пвц тръбата гумен или битумен, някога прехода е между двете тръби е бил замазан с цимент.
VLADO66 написа:
Не ми се вярва да има обратен наклон на каменина,все пак едно време като са го полагали не са били луди и са се спазвали наклоните.
може да не ти се вярва, но точно едно време са монтирани тия тръби с око нивел, поради честата липса на къртещи инструменти доста често тръбата върху камъка и хоп с обратен наклон и още хиляди причини и ситуации за да има обратен наклон на тръбата
batibon - напреднал
minix понеже не си написал как мина ремонта позволявам си да напиша мнение. Майстора ти е мазал със сив полиуретан. Това е добро решение, но най-вероятно окачената ти хоризонтална обратна тръба не е укрепена както трябва, от това се получава разместване и теч.Тази сива утка 160 към 110 , десния и край е най-вероятно последното лепене на майстора ти, понеже вляво и вдясно е било твърдо-тоест е нямало място за влизането.Тръбата вдясно е с по-широк диаметър от диаметъра на изхода на утката-двете повърхности не са прилепнали, макар че са еднакъв диаметър.Най-вероятно никъде не е слагана муфа-компенсатор. От всичките тези причини стигаш до сегашното положение.Пиши.

Тема "Мръсен канал - пвц тръба и каменинова проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: