Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Добър ден на всички. Предварително се извинявам ако нещо съм сбъркал, но мисля, че темата ми е за този раздел. Правя ремонт на спалнята и терасата (т.е вкарвам терасата във спалнята) и трябва да затворя тръбата със гипсокартон. Преди няколко дена се качи комшията под нас и каза, че моята воронка е цялата изгнила и тече отвсякъде при дъждове, така водата отива не във тръбата а по панелите. Понеже сам си правя ремонтите и досега нямах проблем, но такова нещо не съм сменял. Някой има ли идея как се сменя тази воронка, ако не да търся майстор (Още стържа тапетите, който трябваше да махне преди години а той е шпакловал върху тях). Живея във панелен блок. Поздрави
batibon - напреднал
Дал си малко подробности-примерно на кой етаж си, сифона след присъединяване ще се ползва ли, такива работи. По принцип такива вертикали изгниват най-бързо в плочата, целта ти е да прескочиш проблемния участък, да го подминеш с по-ниско ниво на тръба.Принципно технологията е следната- режеш старата тръба може и на метър от пода или ако има някъде там снадка,после режеш до пода на нула мериш размера хубаво , купуваш алуминиева редукция от този размер към тръба 110 мм, ще ти трябва и 1 салам полиуретан и естествено тръба 110 мм - та мериш от отреза до под плочата на апартамента ти, прибавяш и застъпването -тоест височината на редукцията, пробваш на сухо всичко дали се напасва, скобите или скобата предварително са разхлабени за да можеш да напъхаш първо новата тръба надолу, мажеш с полиуретан редукцията отгоре вътрешно а отдолу външно, снаждаш тръбите и укрепваш. После на две ръце поне запълваш влизането в плоча на новата тръба. Та това е в общи лини. Но за да е безпроблемно всичко, би трябвало да подмениш тръбата до горната ти плоча-след като при съседа ти тече, може и там да е такова положението,реже се на 5 см от таван, разглежда се добре вертикалата в плочата, и след това решаваш какво правиш-дали замазваш на 2-3-4 ръце с полиуретан или сменяш утката със сифон на този който е над теб. Положението е същото като при камениновите вертикали, трябва се сменя цялостно , не на парчета. Успех, ако име нещо неясно, пиши.

Тема "Смяна на воронка и водосточна тръба на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: