Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
jekasus - майстор
vgeorgiev написа:
Четох, че е желателно да се залепят муфите със самозалепващо фолио преди да се положи замаската, за да не влиза бетон в муфата.
Реално е хубаво да няма достъп на циментови разтвори до гумирани уплътнения.
vgeorgiev написа:
Ще разглобя текущата постановка и ще се опитам да я направя с по две 45ици вместо коляно 90.
Крайни колена 90(87) които са за връзване на мивка, съдомиялна и т.д. да си остават, те не пречат, тези които са в мазилка и замазка хубаво да подменят на две дъги 45гр.
За крайните колена - обикновенно слагам коляно ф32 за мивка в банята, ф40 за мивката в кухнята, с преходи ф32(ф40) на ф50 , по тоя начин избягвам грозно торчащи колена ф50 и грозни маншони.
vgeorgiev - специалист
Здравейте отново,

Разглобих каквото бях направил. Идеята с колената не ми допада и на мен.
Не успях да извадя тръбите от колената. Рязах ги :) Наистина гуменото уплътнение е достатъчно.

Ето как изглеждат нещата в банята:
Връзката с канализацията е в долния етаж (не жилищен). Там се връзвам с едно У на 45 градуса ф110. На него има редукция към ф50.
От нея с дъга ф50-45° изправям нагоре. Все още съм на ниво под плочата.
ИзображениеИзображениеИзображение

Ето какво трябва да вържа:
1. На стената трябва да има шкаф с мивка.
2. В центъра на банята трябва да има сифон.
3. В дясно зад стената има тоалетна - сифон. трябва да прекарам тръба под стената.

Уто на 45° ще го запазя. От вертикалната му част ще развия за мивката. Струва ми се, че височината няма да стане...
На извода 45° ще вържа една дъга 45°.
От там с една У 60° деля за двата сифона.

Как мислите ?

ПС: Промених заглавието на темата, защото малко се отклоних.
vgeorgiev - специалист
Здравейте,

Съвета да използвам дъги вместо колена ми помогна определено много.
Колената от 90° ги замених с дъга 45° + дъга 30°. Така правя ъгъл 75° и съм сигурен, че имам наклон а и почистването ще е по-лесно.
Ето как се получи.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Сега ме тревожи друго нещо. Тръбата за парното долу пред дъгите дали няма да нагрява полипропилена. Ще се опитам да я изолирам с малко изолация.
Стената която разкъртих, за да поставя "вертикалната" тръба е от единички тухли и е въздухопровод. Мисля да сложа малко армираща мрежа и да го залея с пясък, цимент и малко перлит.
vgeorgiev - специалист
Здравейте,

Стигнах до сифоните в банята и тоалетната.
Тези, които харесах са са от неръждаема стомана. http://goo.gl/KrSCtI
Бихте ли си дали мнението.
Другия ми въпрос е как да свържа сифона с тръбите ? Да използвам тръба с муфа и гумено уплътнение или да използвам ПВЦ тръба и да я муфирам с пистолета за горещ въздух. След това да лепя.

Изобщо как се връзват сифоните с тръбите ?
montoya - майстор
На 2 дъги сифона, за да може майстора с плочките да си го нагласи на височина и ъгъл
chapara - майстор
montoya написа:
На 2 дъги сифона, за да може майстора с плочките да си го нагласи на височина и ъгъл
Бих казал три дъги :wink:
vgeorgiev - специалист
Ясно. Това щеше да ми е следващия въпрос. Как да се нагласи ъгъла :)

Щом ще слагам дъги..... може ли тази, към сифона да е от ПВЦ (а другите ПП). Искам да залепя с Ceresit FT101, а той не лепи върху ПП.
batibon - напреднал
Извинявай, ако си купил сифона вече, би ли снимал странично и отдолу как е?
vgeorgiev - специалист
batibon написа:
Извинявай, ако си купил сифона вече, би ли снимал странично и отдолу как е?
Ето го:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
batibon - напреднал
Добър е, просто проверка на шевовете, за миг леко се усъмних за неръждаемата стомана, но е.

Тема "Моята баня (PVC PP лепене и муфиране)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: