• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
deianr - специалист
Здравейте,

от самия кран преди водомера, но не от главата или гайката, ами самия метал се е пукнал и фъшти на много тънка струйка. Тръбите след водомера са PVC, но преди са метални. Този кран преди водомера като гледам трудно ще се развие без да се счупи пломбата.
ВиК предлагат ли такава услуга или мога да викна и друг майстор? Този кран чия собственост се води по принцип, като е преди водомера?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Твое е след водомера. Преди водомер си е на ВиК
Обаждаш се и аварийно идват

http://www.vik-ruse.com/index.php?target=staff
Обади се на телефон, че електронната връзка я поглеждат веднъж на ден
шоп - майстор
deianr, не си дал информация в къща ли живееш или в апартамент.

Защото ако си в къща всичко преди водомера е на ВИК
Ако си в апартамент всичко от твоя водомер до общият водомер е етажна спобственост, а от общият водомер натам е на ВИК

И в двата случая ти не трябва да пипаш нищо, защото ако нарушиш пломбата ще имаш проблеми и разходи.

Въпросът ти касае разходите за ремонта дали ще са на ВИК то ( къща ) или на етажната собственост ( апартамент)
Успехи!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това в случая не е фатално, защото, ако е етажна собственост, След ремонта ще се възстановяват разходи, а ремонтът (с пломба) е добре да е извършен от ВиК
шоп - майстор
Напротив!
Това е много важно. Разбира се ако говорим за 50-100 лв няма проблем. Според закона за етажната собственост разхода трябва да се гласува на общо събрание.
Ако е етажна собственост, се свържи с домоуправителя и затвори веднага проблемният вертикален щранг за да няма наводнения. После свикайте извънредно общо събрания по надлежният ред.

Може проблема да се окаже много по сериозен и скъп. Например амортизиран вертикален щранг и разходите да се измерват в четрицифрена сума.

Горното са хипотези и обрисувам, най-черният възможен вариант. Просто всичко трябва да се премисли за да няма после главоболия:-)
lyubohar - майстор
Ей,голямо цепене на стотинката.
25 години бях домоуправител и касиер на входа.
99% от проблемите на входа съм ги оправял собственоръчно.
Не знам при Вас как е,но при нас трудно се дават пари от съкооператорите.
Не защото нямат,ами смятат,че дават заради другите...
Иначе спирателен кран струва до 10лв.6лв. вземат за пломбиране.
Спира се общата вода и за 15-20м. се сменя.Това е.
шоп - майстор
lyubohar, чест и почитания, че 25 години си вършил тази дейност.
Сега с новият закон за ет. собственост нещата много се измениха. За едно обаче си прав. Трудно се събират пари.

Имам имоти в нови комплекси и навсякъде сме си наели фирми професионални фирми домоуправители именно заради това трудно събиране на пари. Ако някой не дава пари проф. дом. го съди, издава изпълнителен лист и го дава на ЧСИ.
Като по-горе написах това са крайни хипотези и обрисуват най-лошият вариянт-подмяна на вертикални щрангове.

Ако човека живее в къща разхода може и да е 0лв
Аз живея в къща и през 4-5 год идва Соф. ВиК и си сменява водомери, кранове, пломби и т.н. за тяхна сметка без дори да съм ги викал.
deianr - специалист
n_a написа:
Това в случая не е фатално, защото, ако е етажна собственост, След ремонта ще се възстановяват разходи, а ремонтът (с пломба) е добре да е извършен от ВиК
Само че ВиК ме насочиха към друга фирма - Вамекс, които ми дадоха час чак за след 2 дни. Питах ВиК нямат ли те екип, но...
Сега още 2 дни ще си църцори от общата вода.
шоп - майстор
deianr, ами ти ако си казал, че църцори, не след 2 дни ще ти насрочат час, а след две седмици. Ако си казал, че има теч,че положението е кричтично и има наводнение положението щеше да е друго:-)
DeyanS - специалист
Ако проблемът е дребен и всеки ВиК майстор може да го поправи бързо и евтино, въпросът с пломбата не е страшен. Наскоро имах такъв проблем, с тази разлика, че течът беше от самия водомер-филтър ли беше как се казваше не го разбирам, но течеше и по-лошото беше, че течът отиде в съседите под нас. Обадих се на познат ВиК майстор, за час беше готов-разбира се пломбата беше махната. Обадих се във ВиК, упътиха ме към техен офис, платих мисля че 5 лв или нещо от сорта до 2 дни дойде екип и ми сложи нова пломба. Ако си в блок, колкото и да е малък теча (при мен беше сълзене), може да създаде голям проблем по веригата надолу.
  • 1
  • 2

Тема "Теч от крана преди водомера в апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: