Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
LazarGanev - "Велик майстор"
Преди години имах съпътстващ бизнес - копаене и изработка на кладенци. Бях събрал оборудване и бях разработил страхотна технология и с двама човека персонал правехме перфектни кладенци, но за вода не поемах гаранции - на посочено от клиента място. Над 15бр доволни клиенти, но имам 3 случая, в които оставихме перфектни паметници. Единия 17 метра, после направих сонда и сондирах още 10м от дъното надолу без резултат, а другите останаха на 16 и 18м с минимално количество дебит. И в трите случая беше минал багетист, а в двата дори и проучвателна ръчно-електрическа сонда - не знам как са го направили, вероятно измама, за да приключат. Така че хората изгоряха с по над 3000лв, дали са си търсили обезщетение? Аз нямам такива способности, брат ми познаваше общо взето навсякъде (припокриваше се с познавачите), но не искаше да поема отговорност и с право! Има нещо, но какво е - не знам
miroki - майстор
MamaMy написа:
Пробвам даденото място от всички посоки за да определя диаметъра и точно къде е центъра. Не знам и не мога да определя дълбочина.
Правят го горе долу така. Като определиш диаметъра, в неговата периферия започваш да стъпваш стъпало до стъпало, едно ходило го водят за 1 метър дълбочина. Ама зависи от ходилото де и височината на човек. Т.е. колкото е по-дълбоко водата толкова фунията горе става по-голяма. Имат си и други чалъми/мерки, които дори, аз не знам. След няколко кладенеца човек научава мярката си с колко прави отклонение. За това отначало е добре да се ходи с друг който търси, а ти само да сверяваш с резултата.
Щом риска да има вода казвате, че е 50 на 50, Не виждам проблем от човек който търси. И той ако познава 50 на 50 шанса с него става 75%
При нас кладенеца имаше много вода, но докато градините до нас се поливаха от язовира. После водата толкова намаля, че се наложи да копаем още 5 метра за да може да има по-голям резервоар. Та възможно е и рано намерено място, да се копае след години и вече да не е това което е било.
По-рано гледахме да е центъра на двора кладенеца за да стига маркуча навсякъде, но сега като почнах да правя капковото видях, че в края май щеше да е по-добре.

Тема "Кладенец във варовикова скала, има ли смисъл?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: