• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasimr8607 - напреднал
Здравейте. От скоро имам сонда 32 метра,взех си помпа,траби,клапан,кранове,балон, всичко което ми е нужно според познанията ми. Седмица помпата вървя денонощно (съвет на сондажника) до тук добре. Какво се случва днес,беше денят за монтаж на абсолютно всичко. Помпата си тръгна, На пресостата ми показа 7 бара,но помпата не изключи. Веднага от копчето изпуснах налягането и втори опит пак без промяна. Явно тоя пресостат има някакви настройки, ама не виждам никакви врътки по него. Незнам как да процедирам. Моля ви за съвет, че в нета рових за пресастата да прочета, но нищо не намерих. Wilo - HiControl 1 Art. № 4190896 Предварително благодаря.
hidrazin - майстор
Не е много ясно какво и как си свързал, от какво копче изпускаш налягането и въобще какво си сътворил.
Каква е помпата? Какво и как е свързано в системата?
Разбира се има и вариант пресостата да е дефектен или да се е повредил в последствие.
Този тип няма настройки. Фабрично му е зададено около 1,5 бара налягане на включване.
Изключва при липса на поток - демек ако не тече вода и ако има налягане в системата.
Ако в системата няма и налягане и поток ти изключва помпата и светва червено - защита от работа на сухо.
Защитата се включва ако в продължение на 30 секунди няма вода.
:partyman:
krasimr8607 - напреднал
помпа пресостат филтър балон кранове
hidrazin - майстор
Попитах каква е помпата? Ся с ченгел ли трябва да ти вадя думите?
Все пак проблема е твой. Не мой.
:partyman:
krasimr8607 - напреднал
малко по-късно ще напиша модела на помпата понеже съм на работа и все пак ти благодаря за отзива
krasimr8607 - напреднал
WILO TWU 4-0410 EM помпа Wilo hicontrol 1 пресостат 32 метра на 18-я метър е нивото на водата помпата е на не повече от 50 см от дъното траба нагоре 1 цол имам филтър балон и 3 крана друго засега няма.
hidrazin - майстор
Ако тоците са свързани както трябва и нямаш течове след помпата пресостата би трябвало да спре помпата след 10-15 секунди.
Ако помпата не спира е ясно - повреден е. Щом е нов го карай за гаранция.
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Хидра, с какво модела на помпата ти помогна :cool: ?
krasimr8607, обърни внимание на това, че помпата спира по дебит - ако има някъде консумация на вода помпата не спира, независимо какво е налягането на изхода. Имах такъв случай помпата вдига 8 бара (бяха я направили да смуче от водопровода), текват предпазните клапани на бойлерите и помпата не спира никога :wink:
hidrazin - майстор
Не ми помогна много но не се знае от къде ще изскочи заека. Можеше и да е трифазна.
За теча - вече съм писал. За този модел трябва да е над 1,5 литра в минута за да не спре при направено налягане.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Помпа Wilo с пресостат Wilo" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: