Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
toni_g79 - специалист
Здравейте,някой има ли идея как най-добре може да се уплътни медна серпентина която излиза от пладтмасов бидон(охладител) за казан за ракия?
kr1100 - майстор
през бидона медна или месингова тръба със ситна резба и 2 гайки. От вътрешна страна гума 2-3 мм дебелина, шайба и тогава гайката. Тръбата с резбата заварена /запоена със сребърен припой/ към серпентината.
Когато се готов за пълнене -провери като пълниш с потопен до дъното маркуч - водата да залива постепенно витка по витка на серпентината./т.е. нивото на водата да "пълзи " по серпентината /за да не питаш после защо върви на тласъци ракията/.
krasi92 - майстор
щуцер за ел.табло с подходящ размер.
toni_g79 - специалист
това с щуцера е добра удея,остава да разбера кой какви размери е :? аз и серпентината не я знам колко е точно,пратиха ми я с казана :)
toni_g79 - специалист
вероятно метода със резбата е по-добър,,но нямам никаква възможност за заваряване,припои и подобни,за съжаление.
hidrazin - майстор
Не е задължително да се заварява. Става със запояване и то без поялник.
Надяваш месинговия щуцер до където трябва. После нагряваш с някаква горелка щуцера и само подаваш тинол.
Разбира се добре е всичко да е добре почистено. Той тинола си има флюс но може да добавиш нещо за почистване.
Става и с щуцери за ел. табла но не толкова добре. Поне на мен не ми харесва.
Изображение
:partyman:
toni_g79 - специалист
благодаря,ще го умувам. благодаря на хидразин за мерките,че съм на село с телефон с хавен нет,и ми е мн трудно ровенето .....
kr1100 - майстор
toni_g79 - не си писал от кой град си. Във всеки град на определени места има "казанджии" - вижда се по мостри казани. Свали серпентината и я занеси на такъв -ще ти запои втулката с резба .Може и с тинол, но трябва да са много плътни медната тръба на серпентината и втулката.При натиск / неволен удар/ по втулката припоя се напуква.

Тема "монтаж серпентина в пвц бидон!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: