• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hidrazin - майстор
Е токова ли е трудно да се сетиш? Напълни си кофи, шишета, бидони ... с вода.
Баба ти сигурно цял живот все на централен водопровод е била. :lol:
:partyman:
piron45 - майстор
Леглото на шибания кран не можеш ли да го фрезоваш/райбероваш/ за да няма неравности. Имаше преди време едни ръчни фрезички /райбери/ за ремонт на кранове с различен цолаж.

Прикачен файл

райбер.jpg
Последна промяна от piron45 на нед ное 15, 2015 12:07 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Ние пък бяхме на геран. :-D
Имам смътни спомени каква радост беше като пуснаха тръби за водопровода.
Все си играех покрай изкопа за тръбата.
:partyman:
Andri01 - майстор
Шибъра е пресечена правоъгълна пирамида,леглото-също,но т.н."женска част". Не може да се фрезова.Прави се с конусен фрезер и тогава самия шибър ще трябва да се смени с по-голям. Такива кранове направо се подменят.
lyubohar - майстор
piron45 написа:
Леглото на шибания кран не можеш ли да го фрезоваш/райбероваш/ за да няма неравности. Имаше преди време едни ръчни фрезички /райбери/ за ремонт на кранове с различен цолаж.
Този инструмент не е за шибърни кранове,а за престъргване леглата на батерии.
И аз имам проблем със шибърен спирателен кран.
Тъй като апартамента не се ползва се е спекъл на затворено и не смея да го напъна.
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Е токова ли е трудно да се сетиш? Напълни си кофи, шишета, бидони ... с вода.
Това, ако не бях 100% сигурен, че 40-50 годишната тръба няма да й разкажа сметката на някоя резба и да се вкарам във филма да копая и да сменям тръби. Ако беше обикновен кран, да му сменя гумичката. Половината ВИК у нас съм го сменял аз и съм го направил така, че съм сигурен в него. Тръбата, която идва към жилището, след водомера обаче е стара и там не съм пипал. След водомера имам 2 спирателни крана за различни части от жилището. Именно там поне единият кран, който са сложили е шибърен. Почиствах му леглото, почистих и самият кран. Кегла едва ли ще намеря, пробвах вече.
lyubohar написа:
Тъй като апартамента не се ползва се е спекъл на затворено и не смея да го напъна.
Можеш да пробваш да развиеш самата кегла и да го извадиш с почукване. Но трябва да се спре водата от другаде. Тъй като е апартамент, ще е е*ати и филма. Ще ти мрънка целият вход на главата.
  • 1
  • 2

Тема "Шибърен спирателен кран - проблем." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: