• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
chapara - майстор
:partyman: :drinkers:
nikolovvd - майстор
Стара практика е ползването на І-ва струна (най-тънката) за китара или цигулка.
Така се сваля счупено предно стъкло на автомобил.
AcidSun - помощник
..варианта със струната ми мина през акъла, но в интерес на истината не посмях!Това обаче си остава като идейка за бъдещите ентусиасти :rolleyes:
..така, след успешното демонтиране дойде ред и на това да разберем къде е проблемът?!след много мерки, теглилки и огледи..стигам до извода, че проблемът е чисто технически :-D самото място, където ляга уплътнението между "цукалото" и отходната тръба..много наподобяващо на чашка и самото уплътнение се явява слаба " връзка".образува се нещо, като джобче където се задържа вода.след време прокапва :sad: възнамерявах да запълня това "каналче" където влиза част от уплътнението със силикон, но ми трябва такъв който успешно уплътнява връзка между гума и PVC. познанията и опитът ми във ВиК са ограничени, така че това намирам като добро решение, а и сравнително евтино!? самият монтажен кит струва около 25 лв. , ако реша да подменям всичко!
Бихте ли предложили други варианти?Благодаря за отделеното време!

п.п. само да добавя, чинията е " закачена" на стената отново, без силикони и подобни пълнители.тествам я от снощи за сълзене...е сълзи си :?
chapara - майстор
chapara написа:
А разхлаби ли "цукалото? :?:


После когато монтираш отбележи до къде влизат тръбите в чинията и малко по навътре намажи с полиуретанов уплътнител , така че при нахлузването той също да уплътни чинията и тръбите. Ако има и най-малкото не съосие тогава прокапва :idea:
Не четеш м/у редовете :axe:

https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D ... 1&dpr=1.76
Каналски - специалист
AcidSun написа:
п.п. само да добавя, чинията е " закачена" на стената отново, без силикони и подобни пълнители.тествам я от снощи за сълзене...е сълзи си :?
Това търсих да разбера дали си го оправил.
Това са типично изглеждащите Фабрични елементи, всяко друго различно изглеждащо нещо е или "върхова технология" или подменено от Немарливост. За мен може да тече/сълзи от тези четири точки.
* 3 и 4 може да ги провериш като сипеш вода с кофата
* 1 и 2 не се сещам в момента ...
Провери дали са "нормални" гумените уплътнения на всички местта. За дължината на скъсяване на тръбите, си има трик за точчно премерване/отрязване. Ако са объркани дължините си е проблем, но се гони точност около 1cm все пак.
Има вероятност и присъединителните размерите на тоалетното седало да не са точни или да не са кръгли, към структурата трябва да има упътване и там също да пише някакви числа и размери.

Прикачен файл

2.0.JPG
2.0.JPG (43.78 KиБ) Видяна 1699 пъти
chapara - майстор
Изображение

При 1 и 3, може да се е изтикал "О"-пръстена навътре. За да не се получава това се намазват детайлите с грес или с "Веро" и както по горе писах се поставя полиуретанов уплътнител така че когато мушкаш тръбите той да бъде подместен навън от частите, така че да уплътни.
При т. 2 може маншона да се измести и да не влезне в чинията до край. За целта се поставя промивната тръба в чинията и с нея се мушка в структурата.
При4. Долната отходна тръба се поставя в стуктурата и тогава се монтира чинията, като на чинията се намазва уплътнител.
AcidSun - помощник
Здравейте,
честита Нова Година на всички!Здраве и усмивки :-D
проверил съм принадлежностите всичко си е наред. не мога да кажа само как ги е оразмерявал и подкасявал след това майстора, който го е монтирал.На снимката по- долу съм отбелязал къде е течът :? , а именно позиция 5!зад уплътнението с широката периферия се получава "джобче", което събира вода и след известно време прокапва :sad:
Прикачен файл:
2.0.JPG
2.0.JPG (78.6 KиБ) Видяна 1685 пъти
chapara - майстор
Залепи уплътнението с полиуретанов уплътнител :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Проблемно уплътнение или грешен монтаж ?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: