• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
dimitrova_k - специалист
Здравейте! В момента се прави проект на къща и по проект ямата ще е в единия ъгъл на двора, там където е най-ниско с 3 метра отстояния от двете страни, но е далеч от къщата 12 метра. Чудя се дали е по-добре да е пред къщата пречиствателната станция или ямата. От къщата до оградата има 5 метра отстояние. Ще се радвам да чуя вашите мнения.
Каналски - специалист
Неразбрах за пречиствателната станция или ямата си решил. И за каква яма по-точно иде реч ?
dimitrova_k - специалист
Все още не съм решил дали да е водоплътна яма или пречиствателна станция, но най-вероятно ще е пречиствателна станция. За септичната яма знам, че е забранена.
radius - майстор
Пречиствателната има ли къде да я заустиш, че сега си бия главата с този проблем?
radius - майстор
Ами помисли си хубаво къде ще отива водата зимата и може да стигнеш до водоплътна яма, която впоследствие да стане водонеплътна :lol: . Не че аз съм го направил, но мисля че това е правилния начин.
dimitrova_k - специалист
Имаш ли някакви снимки на водоплътната яма? Водоплътната яма какво представлява? Като чукна на гугъл, ми излизат резервоари.
radius - майстор
Ами аз нямам, имам резервоар 3 кубика, който е за никъде ( но това си го знаех отначало). Водоплътна яма се прави с бетонови стени с арматура, няма нещо кой знае колко специфично.
roro0312 - помощник
Водоплътната яма се изпомпва от л......ка толкова често, колкото успееш да я напълниш, а това не е никак евтино, свързано е с миризми и трябва да има удобен достъп до нея за да бъде изпомпвана от машината. Ако ползвате доста вода и се къпете често, пълненето става толкова бързо, че изпомпването продънва джоба още първата година. Да я направиш впоследствие пропусклива с цел да попива водата в почвата, пак е доста рисково, защото се получава затлачване, спиране на пропускането и преливане в един момент, особено при по-интензивните дъждове. Най-доброто решение е пречиствателна станция, но при определяне на мястото се консултирайте със специалисти, които ще дадат съвет и за заустване на чистата вода. Най-добре се обърнете към фирма, на която това е основната дейност.
kartechar - специалист
Водоплътната (изгребна) яма се прави с преливник, който отвежда течната субстанция в попивен кладенец. Трябва да се направи и вентилация на ямата, поради което колкото е по-далече от къщата, толкова по-добре. Между другото, всичко това трябва да е посочено в проекта за ямата в частта В и К.
  • 1
  • 2

Тема "Къде трябва да бъде разположена водоплътна яма/пречист. станция?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: