Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
geniya - специалист
Не знам доколко си запознат със застраховка на дома?
Застраховката е един вид като гражданската, ако комшията те наводни тогава той трябва да има застраховка за да имаш обезщетение :shock:
С твоята застраховка пазиш имуществото на комшиите :shock: :shock: :shock:
Две компании питах и двете така ми казаха :shock:
torbalan - Дървен философ
Е, така е... Съседски неволи...
chapara - майстор
И не е така, изплащат ти пораженията и си взимат парите от комшията-без бой :wink:
hidrazin - майстор
Или човека нещо се е обаркал или са го лъзнали по нанадолнището.
Все едно да си направя каско на колата и да не ми платят щетите щото другия нямал застраховка.
Ми то тогава никой за нищо няма да прави застраховки.
:partyman:
kozl - майстор
chapara написа:
И не е така, изплащат ти пораженията и си взимат парите от комшията-без бой :wink:
Имам застарховка в Булстрад. Два пъти ме наводняват, плащат некакви кирливи суми. Единия път към 50 лв, другия даже не ги търсих, че бяха по-малко. Очаквах от Булстрад да се разправят с комшията отгоре. Да ама не.
И кво - застраховката е да спинкам добре.
geniya малко са доблестните хора. Повечето отсичат на мен не ми тече, оправяй се.
В блока на майка ми и в моя тръбите по вертикалните шрангове на кухните са Ф50 или Ф75. Недопостими диаметри за фекален канал. Твоя щранг какъв диаметър е?
chapara - майстор
kozl написа:
chapara написа:
И не е така, изплащат ти пораженията и си взимат парите от комшията-без бой :wink:
Имам застарховка в Булстрад. Два пъти ме наводняват, плащат некакви кирливи суми. Единия път към 50 лв, другия даже не ги търсих, че бяха по-малко. Очаквах от Булстрад да се разправят с комшията отгоре. Да ама не.
А на мен същите при градушката ми изплатиха 600 лв. за 8 счупени стъкла на остъклен балкон(най-обикновенни) и два скъсани комарника :idea: По принцип ако си извикаш фирма да възстанови щетите и ти издаде ф-ра, трябва да заплатят на 100% :wink:Застраховката ми е най-обикновенна за 36 лв./година без огледи и др. простотии. Включително че съм съсобственик със сестра ми и тя живее от 10 години в странство, си ми изплатиха парите на мен , без никой да я търси :wink:
geniya - специалист
Щранга е Ф110мм, но това не означава, че трябва да си свърже тоалетната в него, нали?В случай , че се запуши отдолу на първия етаж ще бълват гомна от мивката!Това в никакъв случай не е редно.Сградата е строена 1989год. и са слагали каквито материали имат като тръби, кабели и др.Все пак в ония времена е било така.
Последна промяна от geniya на пет яну 29, 2016 6:29 am, променено общо 1 път.
chapara - майстор
kozl написа:
geniya малко са доблестните хора. Повечето отсичат на мен не ми тече, оправяй се.
В блока на майка ми и в моя тръбите по вертикалните шрангове на кухните са Ф50 или Ф75. Недопостими диаметри за фекален канал. Твоя щранг какъв диаметър е?
Гений, не слагай в устата ми чужди думи :axe: :axe: :axe: И сега да ти отговоря без да те щадя, комшията ти ако има събрани подписи от общо събрание и законен проект за реконструкция, не можеш да направиш нищо. Явно нещата минават през съд и жилището експерти са оценили че е възможно разделяне!!! Приказки от сорта че '89 та година нещата са се правели както дойде са абсолютна невярност в която ти искаш да вярваш и вкарваш останалите в заблуждение. Много хора обясняваха че се правят абсолютно незаконни преустройства, но последното земетресение ги опроверга, мераклии за мангизи!!! Колкото и да ти е неприятно вероятно когато обядваш и вечеряш ще чуваш звука на падаща вода от душа на съседите в кухнята си, за водата на моноблока ще пропусна :wink:
radius - майстор
След това, което си правил в банята му, не виждам и 1% причина да си съгласен да си прави кенефа над теб.
Ако го направи, свий тръбата с един пистолет за горещ въздух да плувне в лайна.
naB4o - специалист
+1 да не си оставяш магарето в калта. И аз пооправих квартирантската баня на горния етаж преди 5 години, миналата пак холендерите на водомера им и мивката в кухнята. Безвъзмездно! А не искам да знам, какво би било ако е кенеф... 3 етажа по-нагоре има аспиратор не където трябва, и всичко мирише на манджи като се готви. Имах идея да запуша с вестници и да направя зулум, НО продавам апартамента и чал!

Тема "WC и баня над кухня в общ канал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: