Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mar80 - специалист
Здравейте, ще е проблем ли ако през дворно място около 20 метра мина с полипропиленови тръби? Въздейства ли им земята или някакви животинки?
Andri01 - майстор
Не,даже и тъмнозелените животинки за сега!?!? не им въздействат! Щото не са Джилязо ,де!:-D
LazarGanev - "Велик майстор"
Най-добре с полиетилен (черните тръби)
hidrazin - майстор
+1 за полиетилена.
Те тъмнозелените не им въздействат ама ако има критърси???
:partyman:
lov - майстор
Добре де ама вземете и се аргументирайте защо. Имам на вилата да правя едни отклонения лятото. Тъкмо се бях навил да са полипропилен щото по ми харесват връзките. Иначе все трябва да се съобразявам с ъглите от къде да ги насоча а и на полиетилена връзките все трябва да са открити с лесен достъп. А на трасето трябва да оставя няколко междинни излаза.
tdk 71 - специалист
Няма да имаш проблем с пп-ра.Повече се ползва полиетилен отвън понеже излиза по евтино за големи дължини
krasi92 - майстор
сложи им и малко изолация да на са голи.
mar80 - специалист
Не виждам смисъл от изолация, дълбочината е добре.
nilro - специалист
lov написа:
Добре де ама вземете и се аргументирайте защо. Имам на вилата да правя едни отклонения лятото. Тъкмо се бях навил да са полипропилен щото по ми харесват връзките. Иначе все трябва да се съобразявам с ъглите от къде да ги насоча а и на полиетилена връзките все трябва да са открити с лесен достъп. А на трасето трябва да оставя няколко междинни излаза.
Полипропилена не е устойчив на слънце!Ако тези междинни излаза са в някакви шахти-може.Но ако ги пече слънце-по-добре с черните тръби-полиетилен.
mar80 - специалист
Не мисля, че на слънце полиетилена ще е по устойчив от полипропилена.

Тема "Полипропиленови тръби през двора?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: