Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mar80 - специалист
mar80 написа:
Ще монтирам хидрофор и искам когато ми свърши водата в хидрофора автоматично да си тръгва питейната.
Тука съм писал
mar80 - специалист
mar80 написа:
Три, четири месеца в годината нямам постоянно собствена вода. Знам, че има постоянно отворени и затворени магнет вентили.
И тук.
mar80 - специалист
mar80 написа:
Хидрофора ще е с цистерна 500 литра (не позволява по-голяма) и водата, която ще ползвам не е постоянна, защото се ползва и от друг човек. Искам да избегна неприятността да съм в банята и да ми свърши водата или да спре тока (много рядко се случва). С кран е най-лесно, но искам да избегна това неудобство.
И тука подробно.
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе щом никой не разбра намеренията ти, значи е било неясно :) . Аз също съм с хидрофор и цистерна 500л, но се пълни от водопровода
mar80 - специалист
Ако трябва да бъдем честни вие веднага се опитахте да ме нападате и дори да ми местите темата в ,,Бисери на форума" преди да прочетете точно какво съм писал. Защо ще ми е хидрофор след като налягането ми 6 бара. И защо ще монтирам редуцил вентил. А и ти сам каза, че става и с магнет вентил.
Може и аз да не съм бил подробен, но питането ми беше друго, затова не разясних подробно.
Както и да е, здраве да е и дано стане както съм го замислил.
ivanovbg - майстор
Ми ако трябва да сме точни е добре да пуснеш един ертеж на това което искаш. Щот примерно аз не мога да си го предстсвя. Редуцил вентила не е и възвратен клапан. Ако спре водата ще захраниш язовира с твоя хидрофор.
:partyman:
mar80 - специалист
Както съм писал по-горе са предвидени възвратни клапани. Има веднага след редуцира и друг до хидрофора.
LazarGanev - "Велик майстор"
mar80 написа:
А и ти сам каза, че става и с магнет вентил.
Може и аз да не съм бил подробен, но питането ми беше друго, затова не разясних подробно.
Както и да е, здраве да е и дано стане както съм го замислил.
Нито си обяснил подробно какво искаш, нито си чел внимателно какво съм писал - аз не съм казвал, че става с магнетвентил - напротив, казал съм, че няма нужда от него. И след упорито вадене на думите ти с ченгел от устата разбрах какво искаш ти дадох верния отговор - електронен пресостат на хидрофора, вместо механичен. Желая ти успех!
ivanovbg - майстор
Не се сещам за какво е тази мъчнотия при вода във водопровода. Сигурен ли си, че водата от хидрофора е добра? Ако над тебе има други къщи и нямате канализация или има ниви с посеви направо си се тровиш.
Иначе е нормално да усещаш пускането на още една чешма с редуцилвентила. Напълно отворен не може да пропусне повече от 2,5 куб/час. Това се равнява на около 0,7 литра в сек. Без редуцила си поне двойно и то при 4 бара налягане. А като казваш, че във водопровода е 6 ... тройно повече. Сам си правиш проблемите, а не е сигурно, че е по евтино.

:partyman:
kozl - майстор
ivanovbg написа:
Ми ако трябва да сме точни е добре да пуснеш един ертеж на това което искаш. Щот примерно аз не мога да си го предстсвя. Редуцил вентила не е и възвратен клапан. Ако спре водата ще захраниш язовира с твоя хидрофор.
:partyman:
Ти сигурен ли си, че редуцир вентила не действа като ОК :? Защото аз не.
Мисля, че mar80 си написа, че приоритета му е хидрофора и собствена вода. И аз не го разбрах първоначално, защото обичайно е обратнато и защото обяснениятя му бяха накъсани и размесени с друг текст. Е позапълнихме темата с недоразумения и бисери :mrgreen:

Тема "Въпрос за редуцир вентил?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: