Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mar80 - специалист
Здравейте, монтирах въпросния вентил след водомера, но ми прави впечатление, че дебита на водата намаля. Примерно когато съм в банята и се пусне водата в кухнята се усеща. Дали това се получава защото вентила е с максимален дебит 2,5 куб. на час, а водомера ми е 5 куб.на час. Нормално налягането да падне, но според мен не трябва да се отразява на дебита, защото когато се пусне водата вентила е максимално отворен.
mar80 - специалист
Ще монтирам хидрофор и искам когато ми свърши водата в хидрофора автоматично да си тръгва питейната.
iliya_i - майстор
mar80 написа:
Нормално налягането да падне, но според мен не трябва да се отразява на дебита, защото когато се пусне водата вентила е максимално отворен.
И що мислиш така? Дебита и налягането не са ли свързани според теб? И какво значи напълно отворен вентил - пълното сечение на тръбата ли е отворено или само част от него?
Нали ако е напълно отворен налягането от двете му страни ще е равно.
След като си го монтирал, дебита ще е толкова, колкото пуска вентила.
А това за автоматичното превключване на водата може да стане и по друг начин. Например поплавък с ел. контакт, включващ електромагнитен вентил.
mar80 - специалист
Магнитния вентил има постоянна консумация на ток. Редуцир вентила според мен при пускане на водата е максимално отворен, защото барометъра показва под един бар, следователно не стига дебита не налягането.
LazarGanev - "Велик майстор"
Да използвам темата и аз да попитам - в "Бисери на форума" може ли да се поставят цели теми?
iliya_i - майстор
LazarGanev написа:
Да използвам темата и аз да попитам - в "Бисери на форума" може ли да се поставят цели теми?
Може, може - слагаш линк към тази.
Те магнет-вентилите биват нормално отворени и но0рмално затвотени, Но с тази тема може да се открие и нов раздел "С трици маймуни да ловиш"
mar80 - специалист
Три, четири месеца в годината нямам постоянно собствена вода. Знам, че има постоянно отворени и затворени магнет вентили.
iliya_i - майстор
Тогава си сложи кран на входящата вода и 8-9 месеца го дръж затворен, а през другите 3-4 месеца отворен. Ама тая глупост дет си я турил без да знаеш защо си я махни, ако искаш да имаш изобщо вода.
mar80 - специалист
Хидрофора ще е с цистерна 500 литра (не позволява по-голяма) и водата, която ще ползвам не е постоянна, защото се ползва и от друг човек. Искам да избегна неприятността да съм в банята и да ми свърши водата или да спре тока (много рядко се случва). С кран е най-лесно, но искам да избегна това неудобство.

Тема "Въпрос за редуцир вентил?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: