Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasi92 - майстор
Една круша да пази помпата от работа на сухо като свърши водата от кладенеца и един кран с ел. задвижка на водопровода са елементарно решение.
Andri01 - майстор
"...Една круша да пази помпата от работа на сухо ..." - Аз бих използвал кучето ,за същата цел! :? :lol:
krasi92 - майстор
Много ли се напъва да го измислиш това за кутрето или не знаеш какво е круша и за какво се използва.Сега човека да не тръгне да търси куче пазач на помпи.
Andri01 - майстор
Амии!? Занимавам се над 40г. подобни техники,но сефте чувам термина "круша" пазеща помпата!! Ще чакам поне още 60г. май ,да науча всичко!:) Айде,обясни ми ,ако обичаш каква е тази "круша" и как пази помпата / поне предполагам помпата е центробежна,не бутална ,винтова или зъбна,нали?/
krasi92 - майстор
Поплавъка за изключване по ниво много прилича на круша та от там и названието.
mar80 - специалист
Айде препоръчайте ми каква ,,круша" да взема. Аз мислех да си правя сам нещо с поплавък и бутон (ключ).
Andri01 - майстор
krasi92 написа:
Поплавъка за изключване по ниво много прилича на круша та от там и названието.
Виждал съм поплавък с формата на...топки,на цица,но като круша не бях виждал!? :? Е,човек се учи до като е жив,все пак "майстори" всякакви има! Но обикновено това се нарича "поплавок",като термин!?
lov - майстор
Тъй си им викахме и ние на времето у фабриката. Имаше много защото и резервоарите много и за най различни ''чорби'' Формата им беше точно като на круша че дори и цвета почти същия. Ако не бяха доста по големи както е омазана спокойно можеш да я сбъркаш с оригинален плод :lol:
То и тя е в такава форма за да може да сработва при по малки разлики в нивото. В малката част е контактната система а другото си е просто куха сфера.Реагират само от накланянето в страни от вертикала.
kozl - майстор
Скоро правиха монтаж на помпена група ДАБ за поливна инсталация. Топнаха в резервоара поплавък затворен в цилиндър. Хода му в цилиндъра е няколко см, а цилиндъра потъва от собствената си тежест и увисва на кабела. И така регулира се дълбочината на висене. Като спадне нивото полавъка пада и сигурно е с рид контакт и го откача.
Но представете си помпа за към 20 х.лева и полавък вързан за една неизрязана тел останала в бетона от кофража. Мърлява работа. Телта изгни и полавъка падна на дъното, под смукателя. Аве мноо сме мърлячите в таз държава и за тва сме затънали в лайна и смрад.

Тема "Въпрос за редуцир вентил?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: