Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ivanovbg - майстор
Ми купих си нов редуцил за капковото, че стария го сгазих с култиватора и духа в двете посоки.
:partyman:
mar80 - специалист
ivanovbg написа:
Не се сещам за какво е тази мъчнотия при вода във водопровода. Сигурен ли си, че водата от хидрофора е добра? Ако над тебе има други къщи и нямате канализация или има ниви с посеви направо си се тровиш.
Иначе е нормално да усещаш пускането на още една чешма с редуцилвентила. Напълно отворен не може да пропусне повече от 2,5 куб/час. Това се равнява на около 0,7 литра в сек. Без редуцила си поне двойно и то при 4 бара налягане. А като казваш, че водата във водопровода е 6 ... тройно повече. Сам си правиш проблемите, а не е сигурно, че е по евтино.
Аз водата от водопровода не я използвам за пиене, още сме с азбестови тръби.
За редуцила и аз това имах в предвид, че ако е с по-голямо пропускане (един цол) ще е по-добре.

:partyman:
mar80 - специалист
Колебая се за дали да взема хидрофор с разшерителен съд или с електронен пресостат. Не знам плюсовете и минусите. Тая електроника да не създава проблеми, дали ще има разлика в разхода на ток при еднакви ватове?
Andri01 - майстор
Хидрофор с разширителен съд! А и помпата включва по рядко. Но...въпрос на вкус-казало котето и...! :). Ако искаш друга помощ-нахвърли една примерна схема все пак.
Последна промяна от Andri01 на съб фев 13, 2016 11:33 am, променено общо 1 път.
mar80 - специалист
И аз клоня към хидрофор с механичем пресостат и разшерителен съд, но да видим дали ще намеря модел при които налягането при включване да може да се регулира.
Andri01 - майстор
Пресостата би трябвало да се регулира винаги! Друго-старо тяло от бойлер,подходяща помпа и пресостат-ще ти излезе по изгодно относно паричките :)
mar80 - специалист
Звънях на няколко места конкректно за Wilo и чакам отговор. При Wilo никъде в характеристиките не пише, че може да се регулира налягането при включване. Фиксирано е включване при 1,5 бара, което ми е малко, защото редуцира трябва да го настройвам на 1 бар. Пише само, че се регулира налягането при изключване до 5-6 бара.
VLADO66 - майстор
Хайде чети.Механичния пресостат няма защита нулев дебит. http://aquapump.net/awtomatika-i-fiting ... presostati
mar80 - специалист
Аз задължително ще слагам електронен поплавък или ще приспособявам такъв. Не би трябвало да имам проблем.
VLADO66 - майстор
Соред това през колко време от денонощието ще се ползва хидрофора, се избира съответния вентил-дали да е нормално отворен или нормално затворен и монтиран след възвлатния клапан. И задължително с голям дебит.Редуцира не върши никаква работа освен да ти къса нервите http://zita-ruse.com/index.php/statii/1 ... stalatziya Връзваш вентила да се управлява от контактор с една обратна пластина, т.е когато контактора изключи от сигнал на пресостата помпата, да включи магнетвентила.Това е идеята,размърдай мозъка да си направиш схема ва изпълнение.
При нормално затворен вентил, като ти спре тока и водата спира.
Последна промяна от VLADO66 на съб фев 13, 2016 3:51 pm, променено общо 1 път.

Тема "Въпрос за редуцир вентил?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: