Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
angel_ov - специалист
Не съм фен на Теси, но ми пасна на размер и айде и аз в кюпа, а и беше на промоция да се @ба у главата. Току що го монтирам в новата баня, подвързвам меките връзки и пускам водата да се пълни. До тук добре. Оглеждам за течове и забелязвам, че коляното което влиза в плочките прокапва, викам си не може всичко от раз да стане. Спирам водата пускам топлата да се оттече и развивам меката връзка да си оправя колянцето. Монтирам го на ново (коляното), но ми прави впечатление че от меката връзка от към бойлера леко тече вода, викам си “още се изпразва“ да ама не. Изпразването не свършва, а си тече. Махам връзката от към бойлера и почвам да зяпам тръбата на топлата вода, и какво виждам? В тръбата навряна по-тънка тръбичка която е фиксирана и уплътнена с някаква бяла пластмаса. Да ама моята не е уплътнена и си тече между двете тръби т.е вода от основата на бойлера. Освен за икономия на 1/2 тръба която е до горе на бойлера не схващам инженерната мисъл за тази тръбичка. Ако не беше теча от коляното щях да се чудя защо свършва топлата вода бързо, а тя се смесвала на излизане от бойлера със студена. Упражнение за сваляне на болера, носене и чакане за одобряване на рекламацията няма да правя. Изчаквам го да се източи подсушавам и мажа с чер силикон. Ако някой се чуди защо му свършва топлата вода бързо това е още една причина. Кой знае колко такива дефектни са продадени, а няма как да го хванеш освен в моя случай. Та така да се оплача.
toolegittoquit - майстор
От малко течене едва ли кой знае колко вода топла ще губиш.
LazarGanev - "Велик майстор"
angel_ov написа:
Ако не беше теча от коляното щях да се чудя защо свършва топлата вода бързо, а тя се смесвала на излизане от бойлера със студена.
Извинявай, ама това е за "Бисерите" :)
toolegittoquit - майстор
Студената вода е долу, като се затопли се дига отгоре. Тръбата е така, за да смуче вода от най-топлата част на бойлера. Възможно е студена вода да се процежда и да сваля температурата на топлата. Обаче това лесно се коригира, като просто по-малко се завърта крана на студената вода и повече на топлата. Дали ще се меши на изхода или ще се меши в смесителя - все едно.
wanderer - специалист
angel_ov, купи си на "светлю шишков", и "теси"-то ще ти се стори като амброзия :-D
ivanovbg - майстор
toolegittoquit написа:
Дали ще се меши на изхода или ще се меши в смесителя - все едно.
Не се казва смесител, а мешител! Или пък беше обратното - смеси, а не меши? :? Ебати в какъв размисъл ме хвърли по никое време!
:partyman:
angel_ov - специалист
toolegittoquit написа:
Студената вода е долу, като се затопли се дига отгоре. Тръбата е така, за да смуче вода от най-топлата част на бойлера. Възможно е студена вода да се процежда и да сваля температурата на топлата. Обаче това лесно се коригира, като просто по-малко се завърта крана на студената вода и повече на топлата. Дали ще се меши на изхода или ще се меши в смесителя - все едно.
Без налягане тече, а под налягане?
Докато в един момент дебита на студената стане с дебита на топлата, и тогава какво правим? Топлим 80 л. бойлер, а ползваме 50. И защо не са оставили тръбата до горе като нормалните бойлери, а вътре са пъхнали друга която вече отива до края :?
LazarGanev - "Велик майстор"
По много причини тръбата е пластмасова, а не метална. Така е и при Елдом, и при повечето нормални бойлери, не е патент а Теси
infomar
Някой може ли да нарисува схемичка коя тръба в коя е и до къде стига, че и аз съм се чудил какви са тези вложки в тръбите.

Тема "Бойлер Теси пълен БОКЛУК!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: