• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Andri01 - майстор
На корабите хидрофорите/ митеви сладка и морска вода/ представляват цилиндричен съд с обем към 1,5Т. и нямат никаква мембрана!! И все пак водата не е ръждива. На един приятел правих хидрофор-съда е от бойлер 80л.,като най-горе има само вентил за надуване.
kozl - майстор
Дименсиите за обем и за тегло са различни.
Разширителните сьдове не е необходимо да са с мембрана, но..........................
Въздуха се разтваря във водата и разширителния съд има нужда от компресор, който да добавя въздух. В големите по обем хидрофори има система с компресор за поддържане на нивото на въздух/вода.
Andri01 - майстор
Прав си - пиши го 1500 литра течност. Хидрофорите които съм подържал нямаха автоматично подаване на въздух. Това се правеше при нужда-подава се въздух от системата "сгъстен въздух за домакински нужди" която е на 7бар. и се следи налягането в хидрофора да е в границите 3 - 4бар. зависи от броя надстройки / етажи /.
pipilica - майстор
Andri01 написа:
На корабите хидрофорите/ митеви сладка и морска вода/ представляват цилиндричен съд с обем към 1,5Т. и нямат никаква мембрана!! И все пак водата не е ръждива. На един приятел правих хидрофор-съда е от бойлер 80л.,като най-горе има само вентил за надуване.
Ми тва е добра идея, ако обърна бъчонките с отвора надоле мое ли да ги надуя без мембрана или плондир, не знам как точно му е техническото име. Пък въпроса с компресора не е много сложен имам компресор от хладилник и мое да го турна да помпи ако спадне налягането на въздуха.
kozl - майстор
:lol: :lol: :lol:
Когато няма плондир налягането на въздуха е обемно свързано с водата в съда. Т.е. ако по някаква причина помпата спре и водното налягяне умре въздуха ще изфиряса в през водопровода.
При съдове без разделителна мембрана се контролира налягането на водата, обичайно с пресостат. Въздуха в разширителния съд служи като пружина и на въздуха се контролира обема спрямо водата, примерно с поплавък в съда. Като се покачи водното ниво включва се компресора докато поплавъка подаде сигнал, че нивото е възстановено.
Krasenpetkov - помощник
Като искаш по-голям съд, по-добре иди при някой майстор( ама истински ) и му възложи задачата са ти направи такъв от инокс. В на родителите ми апартамента се пука мембрана, после се скапа РС и накрая баща ми сам си направи РС като е доста по-голям като обем и мисля, че избра доста по дебела и здрава мембрана :?
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за съд от хидрофорна помпа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: