• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
pipilica - майстор
Значи имам хидрофорна помпа, самоделка, но днеска забелязах че не работи добре и се оказа че се е пробил плондира и целия съд е пълен с вода. Понапомпих малко колкото да има нещо, малко се подобриха нещата но ще сменям плондира. Та въпроса е, изнамерих още един съд 25 литров от такава помпа и мисля да ги вържа паралелно двата, ще се разтовари ли малко помпата, от дребни пускания на вода и дали ще се понамали ли малко скока в налягането когато тръгне помпата. Не че е кой знае каква работа по монтирането на допълнителния съд ма все пак да чуя и други мнения по въпроса.
LazarGanev - "Велик майстор"
Говориш противоречиви неща - или нене спукан гумения балон, или не си го напомпил. Първо се увери дали наистина е спукан или само е изпуснал и се нуждае само от смяна на игличката и напомпване.
шоп - майстор
Щом целият съд е пълен с вода, демек има вода и към металната част мембрана е спукана.

Слагането на допълнителни обеми РС разтоварва помпата и намалява старт-стоповете. Дали ще се вържат последователно или успоредно няма значение. Важното да са някаде по веригата.

Аз имам 3 РС по 50 литра вързани с тетки последователно по магистралната линия 1 цол след помпата за да се опреснява водата в тях. Помпата се включва 10 ина пъти на денонощие и работи в оптимален режим.
LazarGanev - "Велик майстор"
Шопе, как се връзват последователно и как - успоредно, като имат само един извод? :)
Andri01 - майстор
Спуканата мембрана на съда не трябва да е проблем. важно е налягането в съда да се подържа в определените граници,според височината на водния стълб.
dragozow - майстор
LazarGanev написа:
Говориш противоречиви неща - или нене спукан гумения балон, или не си го напомпил. Първо се увери дали наистина е спукан или само е изпуснал и се нуждае само от смяна на игличката и напомпване.
Може да е "малко спукан" и като го надуе, манометъра да му показва 1,5 бара, след 2-3 минути естествено пак е спаднал.
шоп - майстор
LazarGanev написа:
Шопе, как се връзват последователно и как - успоредно, като имат само един извод? :)
:-D може и да не съм се изразил правилно
Под последователно визирам двата съда да се вържат към водопровода един след друг с помоща на две тетки

Под успоредно: да се вържат на водопровода един срещу друг с помоща на четворник.

За мен е най-важното да са вързани на на щранга след помпата за да може водата в РС да не застоява.
Andri01 написа:
Спуканата мембрана на съда не трябва да е проблем. важно е налягането в съда да се подържа в определените граници,според височината на водния стълб.
Проблем е, че водата ръждясва и много скоро метала корозира и пробива.
Andri01 - майстор
Ако застои водата в един съд или ще ръждяса или зеленясва. А мембраната и златна да е няма да предотврати ръждясването. Въздуха си стои отгоре,източването си е отдолу.
LazarGanev - "Велик майстор"
И двамата ме изненадвате :?
nilro - специалист
Как така спуканата мембрана не била важна?
И каква работа вършат съдове монтирани след помпата?
И аз нещо се обърках?
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за съд от хидрофорна помпа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: