Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ivo_vd - специалист
Привет на всички във форума. Доста съм невеж във ВиК областта и бих искал да ме насочите какво да търся.
Купил съм си ето тази батерия на първата снимка на сайта.
Обаче краят на чучура, на който се завърта аератора, е по-тесен от масово разпространените. Например от този на първата снимка
Купил съм си един уред за пречистване на водата, който се завърта за края на чучура, на мястото на аератора. Проблемът е,че резбата на уреда е предвидена за завъртане на стандартните по широки чучури и съответно не става на сегашния.
Първо, трудно ми е да се ориентирам каква ширина е сегашния ми чучур, но като отида в магазина ще ми кажат.
Второ, дали и къде в София мога да намеря някакъв преходник, който от горния край да е по-тесен и да се завърта за чучура на сегашната ми батерия, а от долния край да е по-широк и да позволява на него да се завърти уреда за пречистване на вода?
PCL82 - майстор
Такива тесни не съм виждал, но преди време от Бриколаж бях купувал преходник (нипел) на Видима от стандартните към малко по-голям размер, разпространен по отлятите чучури (женска резба на чучура). Нещо от рода на М20 към М22 беше. Да резбата беше означена като метрична! Предполагам има преходник и за твоя случай.
LazarGanev - "Велик майстор"
В краен случай може да се смени лебедката или както му викаш - чучура
ivo_vd - специалист
Малко е сложно с чучура, защото моят не е със стандартно захващане, т.е. да се пристяга към самата батерия чрез стягащ пръстен, а имала едно малко винтче, което със шестограм фиксира чучура за батерията. "Модерна" работа. :yawinkle:
Иначе ако мога да го сменя, ще е най-добре.

Тема "Въпрос за преходник за чучур?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: