Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mobilis - специалист
Здравейте колеги и честит празник на буквите. Пускам темата за това как се прави канализация, и по-скоро как не се прави. Предистория - ремонтът е направен преди 2 години, прави се общо събрание, събират се пари, един комшия намира фирма и започват да работят. До момента резултатът от този "ремонт" е - просмукване на влага по стените (тухлени) на два апартамента от първи етаж, пропадане на почвата, периодично запушване на канализацията и съответно разходи по отпушването й. Не можеше повече да се търпи и викнахме цигани да разкопаят. Резултатът е на снимката в прикачения файл.
Като оставим настрана въпросът кой е следял "майсторите" какво правят (може и човекът да не е бил наясно с размери на тръби, материали и прочие), акъла ми не побира как може да сложиш ПВЦ тръба с диаметър двойно по-малък от камениновите тръби, при условие, че от там минава канализацията на нашия и съседния вход. :shock: :vom:
Не стига това, но при засипването на изкопа са ползвани огромни парчета бетон, тухли и прочие строителни отпадъци, които при слягането им са натрошили камениновата тръба (вижда се вдясно на снимката), и всичката смрад изтича в основните на блока... И както винаги, подобни "майстори" издават "документи" за свършена работа във вид на хвърчащи листа, които можеш да отнесеш до арменския поп.

Не разбирам от канализации, и въпросът ми е - практика ли е да се прави ремонт по този начин - влагане на ПВЦ тръби в съществуващи каменинови, или трябва да се подмени цялата линия между двете ревизионни шахти?

Прикачен файл

WP_20160524_004.jpg
gnt69 - майстор
Не е практика. При ремонт се вика фирма с история и бъдеще. Евтините работи са скъпи. Евтини мантали, строителни бригади и тем подобни не се ползват.:partyman:
montoya - майстор
Какъв е диаметъра на камениновата тръба /вътрешният и какъв е на пластмасата? Щото каменина изглежда голям отвън, но вътре е сигурно 90мм като гледам така от снимката, не е ясно различимо. Просмукването може да е от кофти връзка между двата модела тръби, но може и да има по нататък спукан цимент или камениново коляно
nikolov333 - майстор
Мисля, че камениновите са около ф140мм вътрешно, защото ф150 от пвц не влизат за малко..При нас тоя ремонт ми се падна на мене, понеже тръбите са в моето мазе. Вкарах ф110 на около метър навътре, а около нея напълнихме с теракол. Вече 7-години няма проблем.. :wink:
montoya - майстор
Щото има и каменинови Ф90 вътре, затова попитах. От снимката не си личи ясно кое какво е или поне аз не мога да разбера.
Всъщност, вижда се че пластмасов преход е надянат върху каменина, което е обратно, защо така е направено обаче, идея си нямам

Тема "Уникален ремонт на канализация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: