Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
radius - майстор
Има ли смисъл да сложа на пералнята този маркуч с аквастоп?
маркуч
Целта е ясна - да не се наводня. Сега имам кран и си го пускам всеки път, но на къщата достъпа ще е затруднен и затова мисля за такъв "автоматичен" вариант.
nikolovvd - майстор
Ако няма вграден, би било добре.
Най-големият ефект ще е, ако се сложи такова ЧУДО на главния водопровод на жилището.
Аз от 3-4 години търся Аквастор вентил, но все не намирам.
radius - майстор
Е как ще разбере че има теч :lol: . Тук имаме двоен кожух или е нещо електронно?
Ейй аз го измислих, пускам от централата на сот-а едно управление към мотор вентил и като ме няма - няма вода. Но докато спя може да се получи пробив...
lov - майстор
Ами има такива вентили както електрически така и механични. Механичните сработват при по големи течове като например скъсана мека връзка. Преди доста време бяха обсъждани тука във форума. А електрическите с датчик за влажност. Дори на по стари модели съдомиялни машини дъното е корито и вътре поплавък. Я се напълни с водичка и спира машината и пълненето. На по новите пък и на някои перални такъв аквастоп ама електрически.
Иначе нищо не пречи да се сложи една задвижка на входящия водопровод и да се спира централно водата кога те няма в къщи и е включена алармата. А кога си там алармата да те буди. Ама то по закона на Мърфи ще направиш всичко обезопасено при тебе и комшията от горе ще вземе да те наводни. :lol:
jekasus - майстор
nikolovvd написа:
Ако няма вграден, би било добре.
Най-големият ефект ще е, ако се сложи такова ЧУДО на главния водопровод на жилището.
Аз от 3-4 години търся Аквастор вентил, но все не намирам.
http://gidrolock.ru ...
nikolov333 - майстор
Аз мисля да си правя такава система, но ако мога да я намеря готова бих си я купил.. Цените на тези от линка не са непосилни.. 450лв за комплект от 2 крана с 3 датчика 1 централа и акумулаторче към нея, въпреки, че може да се измисли сравнително лесно, надежноста и си струва парите. :drinkers:

Тема "Маркуч с аквастоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: