• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hasko100 - специалист
Здравейте, монтирах си парно и всичко си беше добре.Но на скоро, още миналата зима, някои съединения текнаха.Стягах ги допълнително, ефекта беше много временен.Като работи котела не тека( капят), до като не истини водата. Снимах единия теч.Въпроса ми е, с какво най-лесно да спра теча? :?

Прикачен файл

SAM_1767.JPG
p.v.x - майстор
Подмени изцяло проблемната арматура.Интересно...когато системата е топла , теча е по малък. Би трябвало да е обратното...системата да дига налягане , ако не ти работят предпазните клапани.
Този ефект може да се получи , когато арматурата на инсталацията е съставена от елементи с различна разнородност на метала , с различно температурно разширение.
Голям съм философ...Май те вкарах в як филм. :-D

:rock:
ktamen - специалист
Преди няколко години прецакахме една тръба в пода. Парнаджиите си я оправиха, но ни изнесоха и лекция, че такъв ремонт не можел да стане с лесните резбови връзки, защото не били надеждни и прокапвали. А в пода под плочките, повторният достъп не бил много удобен.
Не помня добре, но ремонта май беше някакво пресоване или нещо от този сорт. Цената на машинката била доста внушителна, затова и самият ремонт не бил евтин.
Та в тази връзка не очаквай лесно и евтино решение.
ZMeyGorianin - майстор
Ето я машинката:
Прикачен файл:
875x377x87578X04_png_pagespeed_ic_l5ol8nh_M-.jpg
875x377x87578X04_png_pagespeed_ic_l5ol8nh_M-.jpg (55.97 KиБ) Видяна 1623 пъти
montoya - майстор
Отвий гайката, притисни хубаво тръбата и в край навий малко кълчища, сложи си скобата и стегни гайката, би трябвало да спре да тече. Тотална щета са тия връзки
krasi92 - майстор
Това е основен проблем на тези фитинги-о пръстените им остаряват и трябва да се подменят
VLADO66 - майстор
Проблем са не връзките, а ментетата/ тръби и арматура/ които се продават по магазините.
krasi92 - майстор
Ама пък изгодно и тънко идват на цена а маистора дет ги слага е смотан че не може да работи с тези евтините части.
fbr - майстор
montoya написа:
Тотална щета са тия връзки
Не е съвсем така. Даже някои успешно заместват с тях меките връзки по бойлерите. От тези връзки, аз ползвам само неразглобяемия вид. И ако се наложи разглобяване, сменям само гумените О пръстени, и никога няма проблеми. Така си ги ползвам многократно.Изображение
шоп - майстор
fbr, това е интересно. Продават ли се такива О пръстени?
Имам 4-5 преебани от мен фитинга заради погрешен и пресилен монтаж и така съм ги хвърлил в едно чекмедже.

Преди 2-3 години един италянец ми показа как правилно да ги монтирам и от тогава течове няма.
  • 1
  • 2

Тема "Отоплителна инсталация с досаден теч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: