• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
boqnkov - специалист
Здравейте, колеги! Обстоятелствата ми наложиха тази връзка да е изпълнена по следния начин. Знам, че има такъв фитинг, но не ми се къртеше около тръбата, защото сивата е много чуплива и ме беше страх да не стане по - голяма беля. Тръбата ф50 е 30 - 40см надолу в тръбата ф110. Цялата тази връзка ще остава под замазката и се чудя по какъв начин да я запуша, така че в бъдеще да не ми създава проблеми. Идват ми на ум някой идеи, но ще се радвам да чуя и вашите съвети. Благодаря.

Прикачен файл

тръба1.jpg
тръба1.jpg (103.35 KиБ) Видяна 1683 пъти
kozl - майстор
Тапа скроена от фибран + полиуретанов уплътнител за запълване на фугите.
boqnkov - специалист
Благодаря за бързия отговор! Притеснява ме херметичността на връзката. Тръбата ф50 е отива само към кухненската мивка и няма вентилация. Тръбата ф110 отива в уличната канализация. Възможно ли е от тази връзка да тръгне да избива някаква влага в замазката, ако не е добре уплътнено? Вместо полиуретанова пяна, ако използвам силикон като цялостна "шапка" върху тръбата 110?
EDI - майстор
Тя самата връзка по принцип е компрометирана и винаги може да се очаква проблем.Може да стане сандвич - първи слой XPS тапа, като я закрепваш здраво да не пропада, запълваш с високообемна пяна и веднага слагаш втора XPS тапа.После отгоре обилно с полиуретанов уплътнител от салам.Другия вариант е да си сложиш тапа Ф110 и да пробиеш само отвор Ф50 и пак да залееш с полиуретанов салам тръбата.
vgeorgiev - специалист
Аз бих направил следното.
1. Разкопавам около тръбата ф110.
2. Нагрявам я с пистолет за горещ въздух.
3. Правя и муфа с друго парче 110.
4. Взимам един преход 110/50.
5. Лепя с лепило за ПВЦ.
6. Слагам прехода в тръбата, така че горния му край да влезе под нивото на замазката.

Всичко останало е бошлаф работа.
Прикачен файл:
images.jpg
images.jpg (4.08 KиБ) Видяна 1655 пъти
EDI - майстор
+1 за това не се сетих, а е най-правилното решение.Прехода и без муфа ще влезе, направо след загряването на тръбата се набива в нея, малко ТАНГИТ и готово.
Hoвoceлckи - майстор
Ако случайно се окаже, че няма точно такива, би могъл да ползваш такава:
Изображение Като си купиш и тапа. Изображение
kozl - майстор
boqnkov написа:
Благодаря за бързия отговор! Притеснява ме херметичността на връзката. Тръбата ф50 е отива само към кухненската мивка и няма вентилация. Тръбата ф110 отива в уличната канализация. Възможно ли е от тази връзка да тръгне да избива някаква влага в замазката, ако не е добре уплътнено? Вместо полиуретанова пяна, ако използвам силикон като цялостна "шапка" върху тръбата 110?
Не съм писал ПЯНА.
Разликата е голяма.
Полиуретановия уплътнител се продава на разфасовки 600 мл и 300 мл. По-големите приличат на салам, но не става за едене :lol:
jekasus - майстор
Тапи-мапи...
А никой не видя 90 гр. коляно, което хич не е хубаво да оставяш в замазката. Две дъги по 45 гр. и стърчащато от ф110 го огъваш с помощ на горелка или пистолет за горещ въздух, един найлон отгоре и спокойно си правиш замазката.
  • 1
  • 2

Тема "Как да направя тази връзка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: