Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kolcho - специалист
шоп написа:
потопяема винтова помпа 750 вата/2000литра/напор 100 метра китайска за 89 лв
буферен съд 500 литра за 110лв
ел. поплавък за 20 лв
2 бр РС по 50 литра по 50 лв бр ( ще монтирам и трети, който ми е наличен за допълнително намаляване на старт-стоповете.
старият хидрофор 1200 вата/4200литра на час
филтър, кранове и тръби
Човече - кефиш: колегата пита как да направи така, че с наличната помпа+ няколко допълнителни елемента / за които със сигурност не е готов да плати цената на нов хидрофор, иначе питането няма смисъл!/ да си изгради хидрофорна система на най-ниска цена. При положение, че хидрофори на промоция от най-нисък клас могат да се купят и за по около 120-140 лв / не препоръчвам на никого да купува на тези цени, ама има подобни оферти!/, бюджетът едва ли надвишава 100 лв. Ти му правиш калкулация за 700+ лева! Комедия!
Хе, хе - сещаш ли се за някой синоним на израза "дървен сувенир"?
:wink:
шоп - майстор
kolcho, много си прав!
Но темата се чете и ще се чете в момента, ще се чете и след 10 години от много и различни потребители! Нека всеки си вади изводите сам според конкретният случай.

И аз преди 10 години тръгнах с хидрофор за 150 лв. Познай колко време е изкарал, колко ремонти е минал, колко нерви ми е коствал и ако калкулираме съотношението вложени средства-налични м3 вода ГАРАНТИРАМ, че хидрофор за 150 лева ще Ви достави НАЙ-СКЪПАТА ВОДА.

И ако с хидрофорче за 150 лв можеше да захрани 9 бр пръскачки на Гардена съществуваше-можеше и да преосмисля системата си.

Аз съотношението го открих по скъпият начин и се стремя да дам идея, за която от личен опит и със снимки претендирам, че има сравнително добро отношение цена-качество. Гарантирам, че ако има ток няма да получите скандал по телефона от жената, че няма вода :-D

700лв са нищо, само една хубава потопяема помпа е с цена започваща от 600лв. На нея може да и сложиш един флуид контрол за 150 лв и ще си доволен десетилетия.

Разбира се има и висш пилотаж и помпи с честотно регулиране за 1200-3000 лв., но все пак говорим и за съотношението цена качество.

П.П. между другото лично имам две помпи вида 4 и мисля да отидат за скрап, а двигателите да използвам за други проекти. Като чуя комбинацията лоена набивка и автоматика-настръхвам:-)
kolcho - специалист
шоп написа:
и се стремя да дам идея, за която от личен опит и със снимки претендирам, че има сравнително добро отношение цена-качество. Гарантирам, че ако има ток няма да получите скандал по телефона от жената, че няма вода :-D
Тук съм напълно съгласен!
Наздраве :partyman:
danko84 - напреднал
Здравейте, нов въпрос и проблем: взех резултатите от здравната инспекция и водата в сондажа е заразена с коли форми 5/100 при допуск 0/100. В магазина ми казаха, че варианта е UV стерилизатор който започва от 600 лв и всяка година по 120 лв. за нова лампа?
MamaMy - майстор
dragozow написа:
MamaMy написа:
Една позната...
На жената една сондажна за ~ 350 лв, електронен пресостат, въже, тръби и един хидрофорен съд, някъде около 700 лв трябват. Другия вариант е една голяма с ежектор, защита от сухо, смукател с клапан, тръби и хидрофорен съд, пак толкова пари. Има и евтини решения, но са незавършени, сондажка без защита с ръчно включване и колкото изкара. Има потопяеми хидрофори, но пак само помпата е 450+ лева, от там нататък тръби, монтаж...
Значи аз ги докарах общо под 400 лв като съвсем компромисен вариант, а са и обещали за 200лв.
Смятай какви ще ги натворят.
РР Между другото пресостата е от теб и съм супер доволен от това как работи. С това Метабо си паснаха като ръка с ръкавица. Спокойно може да го считате за реклама. Заслужава си!
hidrazin - майстор
danko84 написа:
Здравейте, нов въпрос и проблем: взех резултатите от здравната инспекция и водата в сондажа е заразена с коли форми 5/100 при допуск 0/100. В магазина ми казаха, че варианта е UV стерилизатор който започва от 600 лв и всяка година по 120 лв. за нова лампа?
Винаги съм бил против водата от сондажите за домакинство - готвене, къпане ... да не говоря за пиене.
Само поливане, миене на коли, измиване на плочките в двора, геотремално отопление ...
В къщата евентуално само за тоалетната но не си струва.
:partyman:

Тема "Хидрофор към сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: