• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
jabata - специалист
Много зависи каква ще е средната денивелация между началната и крайната точка. Ако не е много голяма, може и с един постоянен наклон. Но ако се получи доста голяма, ще трябва с различни чупки, точно поради факта че при голям наклон, водата ще замине, а подаръците ще останат.
zdravcho - специалист
n_a написа:
Ако наклонът е твърде голям и/или ако тръбите са с твърде голям диаметър, то поради физиката от 5-ти клас, водата ще замине моменталически, а лайното ще остане
За дълбочината, 80 см приблизително, са границата под която не замръзва, поне по наще ширини, в Сибир май е друго
Много образователно се заформи, простияТ ми въпрос
Благодаря за разясненията. Горе-долу и аз това разбрах като по прочетох насам-натам. А все съм си мислил, че по-големият наклон ще благоприятства придвижването по тръбите. Нищо де, човек цял живот се учи. Покрай четенето попаднах на това
Прикачен файл:
kanal.gif
kanal.gif (24.79 KиБ) Видяна 984 пъти
като идея за каскадите
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
zdravcho написа:
...
като идея за каскадите
Благодаря!
infomar
zdravcho написа:
n_a написа:
Ако наклонът е твърде голям и/или ако тръбите са с твърде голям диаметър, то поради физиката от 5-ти клас, водата ще замине моменталически, а лайното ще остане
За дълбочината, 80 см приблизително, са границата под която не замръзва, поне по наще ширини, в Сибир май е друго
Много образователно се заформи, простияТ ми въпрос
Благодаря за разясненията. Горе-долу и аз това разбрах като по прочетох насам-натам. А все съм си мислил, че по-големият наклон ще благоприятства придвижването по тръбите. Нищо де, човек цял живот се учи. Покрай четенето попаднах на това

като идея за каскадите
Идеята не е лоша, но измери си наклона за да знаеш колко е - ако е до 15 гр. няма да имаш проблем, но си остави ревизионни отвори все пак. Като гледам на снимката около тези градуси се въртят нещата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
infomar написа:
...
Идеята не е лоша, но измери си наклона за да знаеш колко е - ако е до 15 гр. няма да имаш проблем, но си остави ревизионни отвори все пак. Като гледам на снимката около тези градуси се въртят нещата.
ако е до 15 гр. няма да имаш проблем,

15 градуса колко процента са?
iliya_i - майстор
n_a написа:
infomar написа:
...
Идеята не е лоша, но измери си наклона за да знаеш колко е - ако е до 15 гр. няма да имаш проблем, но си остави ревизионни отвори все пак. Като гледам на снимката около тези градуси се въртят нещата.
ако е до 15 гр. няма да имаш проблем,

15 градуса колко процента са?
Изображение
при c = 1 м, а = 0.259 м (синус от ъгъла)
при b = 1 м, a = 0.268 м (тангенс)
zdravcho - специалист
Прикачен файл:
angle.png
angle.png (16.35 KиБ) Видяна 916 пъти
Така като гледам при наклон 15° деневилацията на 1м е 26,8см т.е. 26,8%

П.П. При да кажем идеалните 1,5% деневилация (1,5см на 1м дължина) ъгълът на наклона е около 0,86°
  • 1
  • 2

Тема "теоретичен въпрос за канал през терен с гоолям наклон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: