Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
velinsl - специалист
Днес ми хруна една идея за оборзимото бъдеще да си направя маркуч, който да мога да пускам до терасата. Може да ми върши доста работа - като например да си мия тераса, да оплакна колицата, че ми на... ако се уговоря с комшията на 1 метър под пода на терасата. Интересува ме има ли такива маркучи, които могат трйно да се закрепят към чешмата и да ги управлявам от долу - площадката пред входа? Живея сам, така че да момента да има дежурен на крана, който да пуска и спира водата от чешмата няма начин.
И второто много важно е ако имаевентуално такива имат ли такъв силен захват към чешмата, като спра водата от напора на ВиК инсталацията да не изскочи маркуча? Същевреметто да са гъвкави маркучи, като градинските - да могат да се навиват и прибират някъде.
kozl - майстор
E па градинските са баш такива. Купуваш си за 10 атм и връзки "клик". Аз така мия терасата, а маркуча е към изхода за пералня 3/4". На резбата завивам преход за бърза връзка "клик" и щракам бързата връзка захваната за маркуча. Понеже прокапва по малко слагам едно шише бира в мивката да притисне маркуча към дъното, за да не се стичат капки на пода.
На другия край на маркуча връзвам или градински "пистолет" или водоструйка и командвам от тях струята.
И те така. Армиран маркуч за 10 атм. върши работа вече неколко години.

Тема "Маркуч с кран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: