Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Zlateff - специалист
Здравейте предстои ми да си сменя водомера понеже е минал определения период от време и трябва или да се смени или да се закара на лаборатория, поне така разбрах аз.Живея в Пловдив, ако има някакво значение, но това което ме учуди е че от ВиК ми казаха, че сам мога да си го сменя или да извикам фирма или да платя на някой от техните техници.До тук ясно, но това което ме учуди е, че тръгвайки да го сменям трябва да скъсам старата пломба, което до колкото знам е незаконно и след това да им се обадя и да им кажа че съм си сменил водомера и да дойдат да сложат нова пломба.Това което ме притеснява е да не стане така че да сменя водомера и да като дойдат да се заядат и да ме обвинят че крада вода и тем подобни, въпреки че почти всички от входа са си ги сменили и чакат все още въпросните нови пломби... и още един въпрос, крана преди водомера е изгнил до безобразие най-вероятно ще трябва и него да го сменя, което ще стане като спра централния кран на входа, та трябва ли да слагам преди крана редуцир вентил и самия кран може ли да бъде сферичен, а не шибърен?Благодаря Ви предварително за отговорите. :partyman:
jekasus - майстор
Zlateff написа:
самия кран може ли да бъде сферичен, а не шибърен?
Обикновено е кеклов кран, ама без значение... Сферичен може, но той работи само напълно отворен или напълно затворен.
Zlateff написа:
редуцир вентил
Какво налягане имаш?
Zlateff - специалист
Много добър въпрос, но не знам как да го проверя.Нямам манометър, но предполагам че ще е около 0.5МPa, но само предполагам!
jekasus - майстор
Zlateff написа:
ще е около 0.5МPa,
Няма смисъл да слагаш редуцир вентил.
За смяна на водомера при нас става бързо -подаваш заявка и идват срещу някой лев да монтират пломба, проблеми не правят, как е в Пловдив - не знам, но каква немска бирария има там :-D , ще гледам да посетя :-D
Zlateff - специалист
Е аз съм на 500 метра от въпросната бирария.Действително бирата е... мама мия :D нищо общо с всичко което съм пил до този момент! :toimonster:
nikolovvd - майстор
За предпочитане е да платиш на ВиК-то или фирма, защото при шурека в София се оказа, че нещата са доста корозирали и се извървяха 3-4 фирми докато дойде човек, който знае и може.
Освен това трябва да имаш протокол за изваршената подмяна и да си пазиш стария водомер, докато ти пломбират новия и ти дадат съответния документ.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
да използвам темата на колегата :) Дано не се сърди, но смятам за по-удачно, вместо да отварям нова такава. Ако модераторите смятат друго яче, нека я преместят или да създадат нова тема.
Та, днес остановихме, че водомерът е заминал, не знам кога, тъй като водата е била спряна от крана, но стъклото му е счупено и тече ръждива вода. Другото лошо е, че водомерът е вътре в кухнята, и като се е повредил е капало доста, та е направило чак дупка в зидарията на пода и водата отива в основите. Сега е спряна, но се чудя колко сложна ще е процедурата по изкарването му навън, или поне до входната врата. Просто не искам да е в къщата. И трябва ли да викам за нещо тия от ВиК или тях само накрая да пломбират новия?

Тема "Смяна на водомер." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: